Świat mody w żałobie. Zmarł Patrick-Louis Vuitton

Ze świata

GettyImagesPatrick-Louis Vuitton zmarł w wieku 68 lat

W wieku 68 lat zmarł Patrick-Louis Vuitton, potomek założyciela słynnego francuskiego domu mody Louis Vuitton. O jego śmierci firma poinformowała w mediach społecznościowych.

"Z głębokim smutkiem dzielimy się wiadomością o śmierci Patricka-Louisa Vuittona" - poinformowała marka na Instagramie. "Wszystkie nasze myśli kierujemy w stronę jego rodziny, w szczególności jego synów Pierre'a-Louisa i Benoita-Louisa, którzy pracują u naszego boku, a także jego wnuków" - dodano.

Przyczyna śmierci nie została ujawniona.

Początkowa niechęć

Patrick-Louis dołączył do firmy w 1973 roku. Zaczynał jako stolarz. Jak mówił w wywiadzie dla "Vogue Arabia", do rodzinnego biznesu wchodził niechętnie, ponieważ chciał zostać weterynarzem. W tym samym wywiadzie powiedział: "Moi dziadkowie nalegali, abym kontynuował rodzinny biznes. Zawsze odmawiałem dziadkowi". W końcu ustąpił po tym, jak jego dziadek Gaston-Louis Vuitton zmarł w 1970 roku, a jego żona poprosiła go o pomoc. Na początku nadzorował około 300 specjalnych zamówień, które dom mody otrzymywał każdego roku.

Później jego głównym zajęciem było doradztwo w zakresie projektowania akcesoriów podróżniczych, w szczególności luksusowych kufrów.

Patrick-Louis był praprawnukiem Louisa Vuittona, który w 1854 roku stworzył w Paryżu dom mody. Na początku marka zajmowała się produkcją głównie toreb, walizek i bagaży. Dzisiaj Louis Vuitton jest częścią grupa LVMH - właściciela 70 marek luksusowych z całego świata z branży modowej, kosmetycznej, biżuteryjnej oraz alkoholowej. Do grupy należą również Dior, Fendi czy Givenchy.

Szefem i właścicielem firmy jest Bernard Arnault. Z majątkiem, szacowanym przez Bloomberga, na 96,5 mld dolarów jest obecnie trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie. Wyprzedzają go tylko Jeff Bezos i Bill Gates.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages