"IS chce zniszczyć otwartą gospodarkę i wolność europejską"

Ze świata

InternetDżihadyści godzą w wartości europejskie

- Państwu Islamskiemu zależy na tym, aby zniszczyć nasze wartości, zniszczyć otwartą gospodarkę i zniszczyć wolność europejską - powiedział w Brukseli minister spraw zagranicznych i europejskich Luksemburga Jean Asselborn.

Asselborn brał we wtorek udział w konferencji nt. Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) organizowanej przez luksemburską prezydencję w Radzie UE, Parlament Europejski, Komisję Europejską i Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny. - Jeżeli spojrzymy na to, co dzieje się w Syrii, w Libii, w Iraku, to tam jest ta sama ideologia, ta sama filozofia, która stała za atakami w Paryżu. Jest to atak na nasze wartości, czyli barbarzyństwo Państwa Islamskiego - powiedział luksemburski minister.

ONZ zależy na zawieszeniu broni

Zaznaczył, że rozmawiał ze specjalnym wysłannikiem ONZ ds. Syrii na temat tego, jak opanować "okrucieństwa, które dzieją się w Iraku i w Syrii". Dodał, że ONZ zależy na zawieszeniu broni.

- Trudno jest to osiągnąć, trudno jest dyskutować dyplomatycznie z barbarzyńcami - podkreślił.

- Ale myślę, że z prezydentem Baszarem el-Asadem, z innymi siłami, które działają w tym regionie, można rozmawiać, można osiągnąć zawieszenie broni, można spokojnie przeprowadzić proces nowych wyborów, nowej konstytucji i wprowadzenia nowej jakości, nowych wartości - wymienił.

ISIS grozi kolejnymi atakami

Autor: ag / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Internet