Ze świata

Plan na drogowy armagedon podczas ŚDM. Możliwa darmowa A4

Ze świata

TVN 24Autostrada A4 może być zakorkowana na bramkach podczas Światowych Dni Młodzieży

Dobra wiadomość dla uczestników Światowych Dni Młodzieży, udający się do Krakowa samochodem. W dni, w których będą trwać uroczystości, kierowcy mogą być zwolnieni z opłat za przejazd odcinkiem autostrady A4 między stolicą Małopolski a Katowicami.

Jeśli okaże się, że liczba kierowców oczekujących w kolejce na wjazd na autostradę jest na tyle duża, że powoduje utrudnienia, opłaty zostaną zawieszone. Nie będzie wówczas trzeba płacić w dwóch punktach poboru: Mysłowicach lub Balicach - podało Ministerstwo Infrastruktury. Dla kierowców oznacza to oszczędność 20 zł.

Sytuacja pod kontrolą

– Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo podróżnych i płynność przejazdów. W wypadku szczególnie wysokiego natężenia, mamy możliwość całkowitego zawieszenia poboru opłat za przejazd autostradą. Nie oznacza to jednak, że szlabany będą podniesione przez cały okres trwania Światowych Dni Młodzieży – wyjaśnia Rafał Czechowski, rzecznik Stalexport Autostrada Małopolska SA.

Dodał, że sni resort, ani koncesjonariusz nie będą czerpać rekompensaty za mniejsze wpływy z tytułu przejazdu za odcinek autostrady.

Zwolnienie z opłat będzie możliwe dzięki porozumieniu między Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa a Stalexport Autostrada Małopolska S.A. Strona rządowa oraz spółka zarządzająca 60-km odcinkiem autostrady będą wzajemnie wymieniać informacje na temat natężeniu ruchu drogowego na wyznaczonej trasie oraz pozostałych drogach dojazdowych do Krakowa.

Nietypowe zaproszenie na Światowe Dni Młodzieży:

Autor: PMB//ms / Źródło: Nietypowe zaproszenie na Światowe Dni Młodzieży

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości