Dymisja Blattera, "Grexit" i "frankowicze". Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Ze świata


Problemy w FIFA, "frankowicze" a banki oraz greckie porozumienie - to główne tematy, które poruszymy w środę w TVN24 Biznes i Świat.

Co dalej z FIFA?

W TVN24 Biznes i Świat nie zabraknie najnowszych informacji i komentarzy po wczorajszej dymisji Seppa Blattera. Zastanowimy się także, czy jest możliwy bojkot Mistrzostw Świata w Rosji, które odbędą się w 2018 roku.

Gośćmi "Otwarcia dnia" o godz. 10:30 będą poseł Jan Tomaszewski oraz redaktor naczelny "Przeglądu Sportowego" Michał Pol.

Franki a banki

Dzisiaj na antenie TVN24 Biznes i Świat zastanowimy się także jak pomóc "frankowiczom", jednocześnie nie rozwalając systemu bankowego. Zaproszeni przez nas eksperci postarają się o odpowiedzi na pytania, czy franki zrujnują banki, czy zrobi to podatek bankowy, a może jednak banki w swym działaniu kierują się tylko własnym zyskiem, a nie interesem klienta.

Gośćmi "Otwarcia dnia" o godz. 11:30 będą Mieczysław Groszek, wiceprezes Związku Banków Polskich oraz Krzysztof Oppenheim z Oppenheim Enterprise.

O godz. 15:40 gościem TVN24 Biznes i Świat będą Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion, a także Roland Paszkiewicz, dyrektor ds. analiz CDM PEKA.

Grexitu nie będzie?

Ponadto, na antenie TVN24 Biznes i Świat najnowsze informacje dotyczące negocjacji Aten z europejskimi wierzycielami. Wczoraj bowiem poinformowano o wypracowanym przez Trojkę projekcie porozumienia, które ma zostać przedstawione greckiemu rządowi.

Praca w wakacje

Dzisiaj podpowiemy także, czy szukanie pracy tylko na wakacje jest dobrym sposobem na budowanie swojej kariery. Ponadto, wyjaśnimy w jakich branżach poszukiwani są pracownicy oraz czego mogą oczekiwać.

O godz. 13:40 gościem TVN24 Biznes i Świat będzie Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl