"Frankowicze" i akcja ratunkowa w Chinach. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Ze świata

frank niechodzony shutterstock (2).jpg

Podsumowanie działań banków na rzecz frankowiczów, napięte stosunki na linii Chiny-USA, sytuacja w Ukrainie oraz dramat na rzecze Jangcy - to główne tematy, które poruszymy we wtorek w TVN24 Biznes i Świat.

Ogromna akcja ratunkowa

W TVN24 Biznes i Świat najnowsze informacje z trwającej akcji ratunkowej po dramacie na rzecze Jangcy, gdzie doszło do zatonięcia statku z prawie 460 osobami na pokładzie.

Co z "frankowiczami"?

Na antenie TVN24 Biznes i Świat przyjrzymy się sprawie "frankowiczów". Przypomnimy i podsumujemy, co banki zrobiły dla kredytobiorców w szwajcarskiej walucie. Nie zabraknie także nawiązania do wczorajszych słów Janusza Lewandowskiego. - Nie ma możliwości przewalutowania kredytów frankowych po kursie z dnia zaciągnięcia – powiedział szef Rady Gospodarczej przy premierze we wczorajszym w programie "Świat".

O godz. 15:40 gościem TVN24 Biznes i Świat będzie analityk finansowy Paweł Majtkowski.

Znowu gorąco

Przyjrzymy się także stosunkom na linii Chiny-USA, gdzie ponownie iskrzy, a wszystko przez sztuczne wyspy, dzięki którym Chińczycy powiększają swoje terytorium. Oficjalnie chodzi o "poprawę jakości ratownictwa morskiego", nieoficjalnie o ogromne pieniądze, ponieważ przez ten rejon przepływa ponad 40 proc. światowego handlu.

Gościem "Otwarcia dnia" o godz. 10:30 będzie prof. Bogdan Góralczyk, dyplomata i komentator TVN24 Biznes i Świat.

Konflikt we wschodniej Ukrainie

W walkach na wschodzie Ukrainy zginęło ponad 6 tysięcy osób, a prawie 16 tys. zostało rannych - wynika z raportu ONZ. O obecnej sytuacji na froncie, a także działaniach Kremla opowiedzą goście TVN24 Biznes i Świat.

Gośćmi "Otwarcia dnia" o godz. 10:55 będą Michał Kacewicz z "Newsweeka" oraz Agaton Koziński.

Strategia NASA

Na antenie TVN24 Biznes i Świat przyjrzymy się także działalności NASA i wyjaśnimy, po co utrzymuje flotę myśliwców. W "Otwarciu dnia" będzie można obejrzeć nagranie opublikowane przez NASA z tankowania myśliwca w locie, które stało się hitem internetu.

Gościem "Otwarcia dnia" o godz. 11:30 będzie Wojciech Łuczak, wydawca magazynu "Raport WTO".

Światowi mówcy

Powiemy także o najdroższych mówcach świata. Nastały bowiem czasy, kiedy płaci się setki tysięcy dolarów za pół godziny wystąpienia byłych polityków. Czy ma to racjonalne uzasadnienie odpowiedzą goście TVN24 Biznes i Świat.

O godz. 14:40 gośćmi TVN24 Biznes i Świat będą Barbara Labuda oraz dr Janusz Sibora.

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Tagi:
Raporty: