Gospodarcze pomysły kandydatów pod lupą ekspertów. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Ze świata

ShutterstockW trakcie trwającej kampanii prezydenckiej padły liczne propozycje gospodarcze, dotyczące m.in. ordynacji podatkowej, a także systemu emerytalnego

W środę w TVN24 Biznes i Świat przyjrzymy się gospodarczym pomysłom kandydatów na urząd prezydenta; będziemy też w USA, gdzie doszło do katastrofy kolejowej. Sprawdzimy także nowe informacje o "raporcie Niemcowa" i brytyjskim referendum.

W trakcie trwającej kampanii prezydenckiej padły liczne propozycje gospodarcze, dotyczące m.in. ordynacji podatkowej, a także systemu emerytalnego. Dzisiaj w TVN24 BiŚ przyglądamy się im wraz z ekspertami.

Katastrofa kolejowa w USA

Będziemy też w Stanach, gdzie w katstrofie kolejowej zginęło co najmniej pięć osób zabitych, a 65 zostało rannych. Jak poinformował krajowy operator pociągów w USA Amtrak, do wykolejenia składu doszło wczoraj około godziny 21:30 czasu lokalnego (2:30 w nocy czasu polskiego) w północnej Filadelfii.

To nie pierwsza katastrofa pociągów Amtrak w ostatnim czasie. W niedzielę skład jadący do Nowego Orleanu uderzył w ciężarówkę na przejeździe kolejowym, zabijając kierowcę ciężarówki.

O raporcie Niemcowa

W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy również, co rosyjska prasa pisze o raporcie "Putin. Wojna", który został napisany na podstawie planu raportu, notatek, dokumentów i nagrań pozostawionych przez Borysa Niemcowa.

Za jaką cenę UE zatrzyma Wielką Brytanię?

Jak zapowiedział, rzecznik Davida Camerona "jeśli będzie to możliwe, brytyjski premier David Cameron przeprowadzi referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE wcześniej niż pod koniec 2017 roku". Dzisiaj zastanowimy się, czy uda się zatrzymać Brytyjczyków w Unii Europejskiej.

Autor: mb / Źródło: TVN24 BiS, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock