Norwegian Airlines strajkuje. Odwołane setki lotów. Sprawdź, gdzie nie polecisz

Ze świata


Norwegian Airlines, trzecia co do wielkości linia lotnicza w Europie, odwołuje loty na terenie Norwegii, Danii i Szwecji. Przyczyną jest strajk pilotów. W konsekwencji, około 35 tysięcy pasażerów zmuszonych jest zmienić swoje plany. Z tego powodu na lotniskach utknęły także setki Polaków.

Piloci linii lotniczych Norwegian Airlines przez blisko trzy miesiące prowadzili rozmowy w sprawie nowej umowy zbiorowej, która określałaby prawa pracowników. Nie udało się jednak osiągnąć końcowego porozumienia.

Informacje na stronie

Strajk rozpoczął się w sobotę. Początkowo protestowało 70 pilotów, jednak liczba ta wzrosła do 650.

Nie wykluczone jest rozszerzenie strajku. Mogą bowiem do niego dołączyć kolejni piloci norweskiego przewoźnika, tym razem z Finlandii i Hiszpanii.

Informacje o odwołanych lotach można sprawdzić na stronie przewoźnika. Pasażerowie mogą również zadzwonić pod numer telefonu: 21492149, gdzie poza informacjami dotyczącymi podróży będą w stanie dowiedzieć się na temat ewentualnej rekompensaty za odwołany lot.

Linia lotnicza zatrudnia około 4,5 tys. pracowników. Spośród łącznie 700 pilotów, około 150 stanowią piloci zatrudnieni w Szwecji.

Norwegian Airlines wykonuje loty także do polskich portów lotniczych. Samoloty tego operatora lądują m.in. w Warszawie, Krakowie, Gdańsku oraz Szczecinie.

Autor: mb / Źródło: Reuters