"Król bydła" sprzedaje największe na świecie działki. Niemal tak duże jak Anglia

Ze świata

TVN24 BiS"Król bydła" sprzedaje największe na świecie działki. Niemal tak duże jak Anglia

Największy prywatny obszar ziemi na świecie został wystawiony na sprzedaż. Jak informuje "Daily Mail", działek leżących na obszarze 101,411 tys. kilometrów kwadratowych chce pozbyć się australijski hodowca bydła, spółka S.Kidman & Co. Nabywca będzie musiał jednak liczyć się z wydatkiem rzędu 325 mln dolarów.

Obecnie na tym obszarze mieszka zaledwie 150 osób, w większości hodowców bydła.

Zaporowa cena?

Jak informuje "Daily Mail", ziemia wystawiona na sprzedaż znajduje się w 20 miejscach. Większość z nich znajduje się jednak w centrum Australii.

Łącznie obszary te odpowiadają wielkości amerykańskiego stanu Indiana, a także ponad trzem czwartym wielkości Anglii.

Co ciekawe, mimo małego zaludnienia, jak twierdzi S.Kidman & Co, wielkość stada będącego ich własnością, liczy na tym obszarze aż 185 tys. sztuk bydła.

Właściciel oczekuje za swoją posiadłość zapłaty w wysokości co najmniej 325 mln dol. Jak informuje "Daily Mail", informacja o sprzedaży została zakomunikowana już w kwietniu i mimo wysokiej ceny do licytacji zgłosiło się 30 oferentów. Połowa z nich to Australijczycy.

Cała transakcja ma dokonać się w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Zaskoczenie

S.Kidman & Co, to firma założona w 1899 roku przez Sir Sidneya Kidmana, ubogiego poganiacza owiec. Jego życiorys, pokazuje, że ciężka praca i oszczędności pozwoliły po pewnym czasie na zakup pastwiska, a także pierwszych koni, krów.

Sidney Kidman, co prawda zmarł w 1935 roku, ale dzięki rozwojowi swojego biznesu zyskał w międzyczasie przydomek "Król Bydła". Mięso z hodowanego tam bydła jest mrożone i eksportowane do różnych zakątków świata m.in. do USA oraz Azji Południowo-Wschodniej.

Obecnie dorobkiem Kidmana, zarządza piąte pokolenie spadkobierców.

W samej Australii sprzedaż ziemi przez spółkę budzi ogromne zaskoczenie. Jak informuje bowiem "Daily Mail", firma jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej.

Autor: mb / Źródło: Daily Mail

Źródło zdjęcia głównego: Flickr (CC BY-SA 2.0) | Jim Bendon