Ostatni obraz Churchilla na aukcji. "Najbardziej wyjątkowe miejsce na świecie"

Ze świata

100-karatowy diament na aukcji w Nowym JorkuTVN24 Biznes i Świat
wideo 2/5

Ostatni obraz sir Winstona Churchilla trafi pod młotek. Cena wywoławcza to 50 tysięcy funtów.

Sir Winston Churchill posiadał wiele talentów. Poza umiejętnościami politycznymi, które pozwoliły mu dwukrotnie pełnić funkcję premiera Zjednoczonego Królestwa, był również pisarzem nagrodzonym literacką Nagrodą Nobla oraz malarzem.

Wyjątkowe dzieło

To właśnie owoc ostatniego z tych talentów trafi aukcję w Londynie. Nie jest to byle jaki obraz, ale ostatnie dzieło, które wyszło spod dłoni Churchilla. Dzieło, jak określił sam autor, przedstawia "najbardziej wyjątkowe miejsce na świecie". Mowa o stawie ze złotymi rybkami, który mieścił się w jego posiadłości w Chartwell. Obraz Winstona Churchilla trafi na aukcję w Londynie. Licytację, która odbędzie się 21 listopada, organizuje dom Sotheby’s. Cena wywoławcza dzieła to 50 tysięcy funtów, ale szacuje się, że może osiągnąć nawet 80 tys. funtów.

Wcześniejszy obraz Churchilla również przedstawiający ten sam temat został sprzedany w 2014 roku za 1,8 mln funtów.

Obraz sir Winstona Churchilla może osiągnąć cenę 80 tys. funtówWinston Churchill/wikiart

Pasja

Malarski talent Winstona Churchilla zrodził się w 1916 roku, kiedy Brytyjczyk był już znanym politykiem i pisarzem. Ta aktywność towarzyszyła mu już do końca życia. Jego obrazy - a namalował ich ponad 500 - przedstawiają przede wszystkim sielskie widoczki i krajobrazy. - Malowanie było jego odtrutką na życie publiczne. Ten obraz pokazuje, jak istotne były dla niego ojczyzna i dom - powiedziała Frances Christie z londyńskiego oddziału Sotheby’s.

Autor: msz / Źródło: The Telegraph

Źródło zdjęcia głównego: Pixabay