Obama: jeśli Putin nie zmieni polityki, to pozostaniemy w szorstkich relacjach gospodarczych

Ze świata

TVN24 Biznes i ŚwiatObama: jeśli Putin nie zmieni polityki, to pozostaniemy w szorstkich relacjach gospodarczych

Barack Obama powiedział, że wątpi by Władimir Putin zmienił kurs swojej polityki. Zdaniem prezydenta Stanów Zjednoczonych, prezydent Rosji zamierza pozostać w szorstkich relacjach gospodarczych.

Obama powiedział, że Putin ma anachroniczne podejście do międzynarodowej polityki, polegające na promowaniu nacjonalistycznych nastrojów i straszeniu sąsiednich krajów.

Słowa Obamy padają dzień przed wystąpieniem prezydenta Rosji, który wygłosi w czwartek na Kremlu doroczne orędzie do Zgromadzenia Federalnego. Oczekuje się, że jak co roku przedstawi priorytety polityki gospodarczej i społecznej.

Zdaniem komentatorów w obliczu recesji, w której pogrąża się Rosja, prezydent może m.in. zapowiedzieć złagodzenie presji biurokratycznej na biznes i zwiększenie wsparcia dla rolnictwa ze strony państwa.

Analitycy spodziewają się, że w tym roku więcej uwagi niż poprzednio może poświęcić polityce zagranicznej, w tym relacjom z Ukrainą, USA i Unią Europejską, a także zbliżeniu Rosji z krajami regionu Azji i Pacyfiku, przede wszystkim z Chinami.

Autor: pp//gry / Źródło: reuters, pap

Raporty: