O Rosji i obchodach zakończenia wojny. Sienkiewicz u Pieńkowskiej

Ze świata

tvn24Wieczór w TVN24 Biznes i Świat

Szpieg Putina zatrzymany na Litwie, a na Placu Czerwonym próby przed defiladą. O wszystkich frontach rosyjskiej aktywności powiemy dziś w programie “Świat”. Gościem Jolanty Pieńkowskiej będzie były minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom podczas parady na placu Czerwonym upamiętniającej 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej nie będzie można podziwiać Kim Dzong Una. Kreml powiadomił, że przywódca Korei Północnej w Moskwie jednak się nie pojawi. Większość przywódców państw zachodnich zamierza zbojkotować defiladę na Placu Czerwonym. Rzecznik Kremla poinformował, że w dniach 8-10 maja w Moskwie w wydarzeniach rocznicowych planowany jest udział około 30 głów państw. Są to szefowie państw, rządów i organizacji międzynarodowych. Pobyt w Moskwie potwierdzili w tych dniach prezydenci Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Chin, Indii, Kazachstanu, Kirgistanu, Macedonii, Mongolii, RPA, Tadżykistanu, Wenezueli, Wietnamu i Zimbabwe. Przyjedzie kanclerz Niemiec Angela Merkel, a także przywódcy Autonomii Palestyńskiej, Czech, Kuby, Serbii, Słowacji oraz sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun.

"Świat technologii"

Fanów nowych technologii i gadżetów zapraszamy o godz. 21.15 na program "Świat technologii".

"Bilans"

O godz. 21.40 czas na podsumowanie dnia na rynkach w programie "Bilans". Sprawdzimy też, jak inwestują najlepsi.

"24 godziny"

O godz. 22.00 zapraszamy na program "24 godziny". W programie oprócz podsumowania wydarzeń na świecie i w biznesie, także rzut oka na Polskę.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat

Źródło zdjęcia głównego: tvn24