Nowy tydzień. Bezrobocie i dane z Europy

Ze świata

shuterstockNowy tydzień to nowe dane z gospodarki

W poniedziałek na godz. 15 zaplanowane jest wystąpienie Mario Draghiego szefa Europejskiego Banku Centralnego. Poznamy zatem nowe informacje z europejskiego rynku finansowego. Co jeszcze czeka nas w nowym tygodniu?

Wtorek

O godz. 10 GUS opublikuje lutowe dane dotyczące stopy bezrobocia w Polsce. W styczniu bezrobocie wynosiło 12,0 proc. Ponadto, poznamy wstępne dane dotyczące indeksu PMI dla usług i przemysłu w strefie euro. W godzinach popołudniowych zostaną opublikowane amerykańskie wskaźniki dotyczące inflacji CPI, indeksu PMI dl przemysłu, indeksu cen nieruchomości - FHFA, a także sprzedaży nowych domów.

Środa

Pozostając w tematyce nieruchomości, w Stanach Zjednoczonych o godz. 12 zostanie opublikowany tygodniowy raport obejmujący wnioski o kredyt hipoteczny. We Francji natomiast ukaże się indeks zaufania biznesu w marcu.

Czwartek

O godz. 10 poznamy lutowe dane dotyczące podaży pieniądza M3 w strefie euro. Ponadto, w Wielkiej Brytanii o godz. 10:30 ukażą się wskaźniki sprzedaży detalicznej w lutym, zaś we Francji o 8:45 poznamy dane dotyczące PKB w IV kwartale u.br. O godz. 13:30 zostanie opublikowana tygodniowa liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych. W poprzednim tygodniu wyniosła 291 tys.

ZOBACZ WIĘCEJ - KALENDARIUM WYDARZEŃ GOSPODARCZYCH

Autor: mb/mn / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: shuterstock