Jest bardzo mały i pomieści nawet czterech domowników. Oto niezwykły dom

Ze świata

Domy modułoweTVN24 BiS
wideo 2/4

Oto idealny dom dla minimalistów. Na dziewięciu metrach kwadratowych mogą pomieszkiwać nawet cztery osoby - zapewniają projektanci z Japonii. Ich zdaniem ten budynek daje użytkownikom poczucie bliskości z naturą. Chatka warta jest, w przeliczeniu, około 100 tysięcy złotych i będzie można ją kupić już w tym roku.

Czytaj też. Domy z pudełka, wille jak z klocków Lego. Tak będą mieszkać Polacy?

Skonstruowany z japońskiego drewna budynek jest wystarczająco "duży", żeby mogły w niej przebywać nawet cztery osoby jednocześnie. Projekt powstał pod marką Muji, a jego autorami są projektanci Konstantin Grcic, Jasper Morrison oraz Naoto Fukasawa.

- Kto nie marzył o mieszkaniu tam, gdzie tak naprawdę lubi przebywać? - pytają twórcy "radykalnie nowej koncepcji", której konstrukcja oparta jest w znacznej mierze na ogromnym oknie.

Wnętrze wyłożone jest również drewnem, a w środku oprócz salonu znajduje się łazienka i żeliwny piec, który ma ogrzewać budynek.

- Postaw ją w górach, w okolicy oceanu albo we własnym ogrodzie, a chatka błyskawicznie stopi się z otoczeniem - zachęcają projektanci.

Firma zapowiada, że w sprzedaży domki będą dostępne już na jesieni 2017 r., jednak początkowo tylko w Japonii.

Koszt jednego domku to 3 mln jenów, czyli ok. 105 tys. zł. Chatka może stanąć, gdziekolwiek zechce jej właściciel. Warunkiem jest uzyskanie pozwoleń na budowę.

Autor: ps/gry / Źródło: tvn24bis.pl