Rewolucja na niebie. Startują nowe linie i mocno tną ceny

Ze świata

TVN24 BiSNajbardziej punktualne linie lotnicze i lotniska

International Airlines Group uruchamia długodystansową tanią linię lotniczą z siedzibą w Barcelonie. Będzie można nią polecieć do Stanów Zjednoczonych, Argentyny i na Karaiby. Ceny zaczynają się od 99 euro w jedną stronę. Wcześniej tanie loty za Ocean zapowiedział Norwegian, którego bilety mają kosztować od 69 dolarów.

Jak poinformowała International Airlines Group (IAG), właściciel British Airways, loty nową linią Level będą początkowo odbywały się z lotniska EL Prat w Barcelonie do Los Angeles, Oakland, Buenos Aires i Punta Cana na Dominikanie. Pierwsze samoloty wystartują w czerwcu.

Flota przewoźnika będzie składała się na razie z dwóch nowych Airbusów A330. Personel pokładowy będzie stanowiła załoga Iberii, które również należą do IAG. Grupa jest też właścicielem linii Aer Lingus oraz Vueling.

- Barcelona jest bazą Vueling i to pozwoli naszym klientom na transfer z rozległej europejskiej siatki połączeń Vueling na długodystansowe rejsy linią Level - powiedział prezes IAG Willie Walsch.

Przewoźnik jest już obecny w naszym kraju. Lata z Krakowa i Warszawy.

Dalszy rozwój

Walsch zapowiedział, że w przyszłości Level zaoferuje loty także z innych europejskich miast. Dodał też, że wkrótce Level zacznie latać również z Europy do Azji.

Ceny biletu w jedną stronę zaczynają się od 99 euro (do Los Angeles i Oakland) oraz od 149 euro (do Buenos Aires i Punta Cana). Są to oczywiście ceny bazowe. Tak jak w przypadku innych tanich przewoźników, pasażer będzie musiał dodatkowo zapłacić za bagaż, posiłki czy wybór miejsca na pokładzie.

Przypomnijmy, że w tanie loty za Atlantyk zapowiedziała też linia Norwegian Air. Podróż z Irlandii lub Szkocji na Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych może kosztować zaledwie 69 dolarów. Połączenia mają zostać uruchomione w lipcu tego roku. Loty będą obsługiwane przez samoloty Boeing 737 MAX.

Autor: tol/ms / Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: IAG