Ze świata

Nowe rozdanie w rządzie. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Ze świata


W poniedziałek w TVN24 Biznes i Świat będziemy śledzić informacje w sprawie zmian w polskim rządzie. Powiemy o planach wojskowych Stanów Zjednoczonych w Europie Wschodniej. Ponadto, poinformujemy o najnowszych przypadkach wirusowego schorzenia dróg oddechowych (MERS). Przyjrzymy się także wyborom prezydenckim za Oceanem oraz największym na świecie targom lotniczym odbywającym się w Paryżu.

Pierwszy przypadek MERS w Europie?

Dzisiaj w TVN24 Biznes i Świat powiemy o wirusowym schorzeniu dróg oddechowych (MERS), które zaatakowało Koreę Południową. Do tej pory MERS wystąpił w ponad 20 krajach. Czy Europejczycy mają się czego obawiać?

O godz. 10:15 gościem "Otwarcia dnia" będzie Marek Posobkiewicz z Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Rosyjskie zagrożenie

Na antenie TVN24 Biznes i Świat powiemy o najnowszych planach Stanach Zjednoczonych, które w odpowiedzi na zagrożenie ze strony Rosji zapowiadają rozmieszczenie ciężkiego sprzętu wojskowego w Europie Wschodniej.

Gościem "Otwarcia dnia" o godz. 10:30 będzie gen. Bogusław Pacek, radca ministra obrony narodowej.

Nowe rozdanie w KPRM

Także dzisiaj spodziewamy się ogłoszenia przez premier Ewę Kopacz nazwisk nowych ministrów zdrowia, sportu oraz skarbu, a także wiceministrów skarbu, środowiska oraz gospodarki. Wcześniej jednak, bo o godz. 18 szefowa rządu spotka się z ustępującym prezydentem Bronisławem Komorowskim. Na antenie TVN24 Biznes i Świat najnowsze komentarze i prognozy ekspertów w sprawie rządowej rekonstrukcji.

Gośćmi "Otwarcia dnia" o godz. 10:55 będą Jakub Dymek z "Krytyki Politycznej" oraz Łukasz Lipiński z Polityki Insight.

O godz. 13:40 gośćmi TVN24 Biznes i Świat będą Michał Sutowski z "Krytyki Politycznej" oraz Andrzej Jonas z "Warsaw Voice".

Jeb Bush kandydatem

W TVN24 Biznes i Świat nie zabraknie także najnowszych informacji z amerykańskiego wyścigu o fotel prezydenta. Były gubernator Florydy Jeb Bush ma bowiem dzisiaj oficjalnie ogłosić swój start w wyborach prezydenckich w 2016 roku. Powiemy przy tej okazji o klanie Bushów i wyjaśnimy, kto jest kim.

O godz. 14:15 gościem TVN24 Biznes i Świat będzie prof. Bohdan Szklarski, amerykanista z Collegium Civitas.

Największe targi lotnicze

Dzisiaj na antenie TVN24 Biznes i Świat powiemy o największych na świecie targach lotniczych, które zaczynają się dzisiaj w Paryżu na lotnisku Le Bourget 51.

Gościem "Otwarcia dnia" o godz. 11:30 będzie Sebastian Gościniarek, partner w BBSG.

Dymisje w rządzie Kopacz. Co ze spółkami Skarbu Państwa?
Dymisje w rządzie Kopacz. Co ze spółkami Skarbu Państwa?TVN24 BiS

Autor: mb / Źródło: tvn24bis.pl

Pozostałe wiadomości