"Nocne Wilki" coraz bliżej. Oglądaj TVN24 Biznes i Świat

Ze świata


Co dalej z Ukrainą, "Nocne Wilki" w drodze do Polski i wyborcze obietnice Camerona. M.in. o tym we wtorek powiemy na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Spotkanie na szczycie

Szefowie dyplomacji Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy wezwali po zakończonym w nocy z poniedziałku na wtorek ponad czterogodzinnym spotkaniu w Berlinie do natychmiastowego wstrzymania podejmowanych od nowa walk we wschodniej Ukrainie. Uczestnicy spotkania opowiedzieli się w przyjętym oświadczeniu za wzmocnieniem misji obserwatorów Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Ministrowie zaapelowali także o kontynuowanie wycofywania ciężkiej broni. We wtorek w TVN24 Biznes i Świat analizujemy i podsumowujemy spotkanie "czwórki".

Przejadą, czy nie?

U nas także o rosyjskiej grupie motocyklowej "Nocne Wilki", która chce pod koniec kwietnia przejechać trasę Moskwa-Berlin, aby uczcić 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Przejedzie z Moskwy przez Mińsk, Brześć, Wrocław, Brno, Bratysławę, Wiedeń, Monachium, Pragę, Torgau i Karlshorst do Berlina. Pojawiły się pytania, czy taka grupa powinna przejeżdżać przez nasz kraj. W poniedziałek w programie "Świat" mówił na ten temat wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski. Jego zdaniem "to Straż Graniczna musi zdecydować, czy wpuścić do Polski rosyjskich motocyklistów". Tymczasem 52 proc. Polaków jest przeciwnych przejazdowi przez nasz kraj Nocnych Wilków.

Uwaga, uwaga

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) rekomenduje instytucjom rynku finansowego zwrócenie szczególnej uwagi na ryzyko związane z obszarami technologii informacyjnej. To efekt ostrzeżeń jakie otrzymał z ABW, o możliwych w najbliższym czasie atakach hakerów. W TVN24 Biznes i Świat porozmawiamy także na ten temat.

Co zaproponuje Cameron?

U nas też wybory w Wielkiej Brytanii. Partia Konserwatywna premiera Davida Camerona ma dziś przedstawić swój program przed wyborami parlamentarnymi planowanymi na 7 maja. W TVN24 Biznes i Świat przeanalizujemy te propozycje.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat