Duży gracz na rynku telekomunikacyjnym zapowiada ostre cięcia etatów. "Musimy podjąć ten bolesny krok"

Autor:
jr/ams
Źródło:
PAP/ Reuters

Jeśli chcemy finansować nasze ambicje, musimy podjąć ten bolesny krok - powiedział Philipp Rogge, szef Vodafone w Niemczech. Dostawca usług telekomunikacyjnych planuje zlikwidować około 1,3 tysięcy pełnoetatowych miejsc pracy w Niemczech. Dotyczy to głównie stanowisk administracyjnych i kierowniczych - poinformował w środę portal dziennika "Handelsblatt".

- Jeśli chcemy finansować nasze ambicje, musimy podjąć ten bolesny krok - powiedział Rogge, zapowiadając zarazem "nowy początek" dla swojej firmy. Ma powstać do 400 nowych miejsc pracy. W sumie około 6,3 procent z 14 230 pełnoetatowych stanowisk w Niemczech zostanie zredukowanych - pisze "Handelsblatt".

Działania Vodafone w poprzednim roku

Reuters podał, że w poprzednim roku, w listopadzie Vodafone w związku z pogarszającymi się perspektywami rynkowymi, podjęła działania oszczędnościowe o wartości 1 mld euro. W tym czasie również ze stanowiska dyrektora generalnego ustąpił Nick Read. Podczas jego kadencji cena akcji grupy spadła prawie o połowę.

W poprzednim roku Vodafone zgodził się na sprzedaż swojego biznesu na Węgrzech. Węgierski rząd postanowił za 1,7 mld euro odkupić filię Vodafone, czyli drugiego co do wielkości gracza na rynku telekomunikacji. 

Czytaj też: Zwolnienia w znanej firmie technologicznej. "Trudna decyzja o reorganizacji"

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:jr/ams

Źródło: PAP/ Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Vytautas Kielaitis / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości