Ze świata

Tu warto żyć, tam wychowywać dzieci, a biznes rozkręcać w tym kraju. Sprawdź, gdzie warto mieszkać

Ze świata

TVN24 BiSNiemcy najlepszym do życia krajem na świecie

Raport dotyczący jakości życia w poszczególnych krajach świata opublikowano w środę w czasie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Pierwsze miejsce w tym zestawieniu zajął nasz zachodni sąsiad - Niemcy.

Niemcy to najlepszy do życia kraj na świecie - wynika z analizy zaprezentowanej na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Kraj zarządzany przez kanclerz Angelę Merkel doceniono za silną gospodarkę, wpływ na światową politykę oraz sprawy związane z kryzysem migracyjnym i europejską jednością.

Gdzie żyć?

Na drugim miejscu znalazła się Kanada, a na najniższym stopniu podium Wielka Brytania. W pierwszej dziesiątce jest jeszcze USA, Szwecja, Australia, Japonia, Francja, Holandia i Dania.

Za najlepsze miejsce do rozpoczęcia kariery zawodowej uznano Chiny, a własną firmę najlepiej uruchomić w Tajlandii. Z raportu wynika również, że najlepszym miejscem do inwestowania są Indie, a do nauki Wielka Brytania.

Natomiast najlepszym miejscem na ziemi do wychowywania dzieci jest Szwecja. Na emeryturę zaś najlepiej wybrać się na Kostarykę.

Najlepsze kraje do życia - TOP 10

1. Niemcy 2. Kanada 3. Zjednoczone Królestwo 4. Stany Zjednoczone 5. Szwecja 6. Australia 7. Japonia 8. Francja 9. Holandia 10. Dania

W zestawieniu wzięto pod uwagę 65 państw, wśród nich nie ma Polski. Relacja ze Światowego Szczytu Ekonomicznego w Davos w TVN24 Biznes i Świat.

Ruszyło Światowe Forum Ekonomiczne w DavosTVN24 BiS

Autor: msz/gry / Źródło: Politico

Źródło zdjęcia głównego: CC0 Public Domain / pixabay

Tagi:
Raporty: