Klienci znów rzucili się na papier toaletowy

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
mp/dap
Źródło:
PAP
Niemcy rozszerzają obostrzeniaTVN24
wideo 2/2
TVN24Niemcy rozszerzają obostrzenia

Niemieccy klienci znowu kupują w większych ilościach niż zwykle papier toaletowy - informuje dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". To sytuacja podobna do pierwszej fali epidemii. Wówczas, w połowie marca, sprzedaż tego produktu się podwoiła.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Podobnie jak wiosną, gdy w kraju rozpoczynała się pierwsza fala epidemii COVID-19, klienci znowu kupują w większych ilościach niż zwykle, zwłaszcza papier toaletowy, makarony i konserwy. Na początku pandemii, w drugim tygodniu marca, sprzedaż papieru toaletowego w Niemczech wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z rokiem poprzednim - przypomina "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Rozpoczęły się pierwsze większe zakupy

Przynajmniej w niektórych działach ponownie zwiększa się popyt - wskazują sieci sklepów Lidl i Aldi Sued, cytowane przez "FAZ". Według Lidla dotyczy to głównie produktów higienicznych.

W sobotę rozpoczęły się pierwsze zwiększone zakupy środków higienicznych w supermarketach i drogeriach, w niedzielę ludzie stali w kolejkach przed drogeriami na dworcach. Nawet w przypadku usług kurierskich liczba dostaw papieru toaletowego wzrosła - informuje dziennik "Bild".

Jeden z producentów tego towaru z Duesseldorfu zainstalował pierwszy uliczny automat do papieru toaletowego w Niemczech, gdzie można kupić go o każdej porze dnia i nocy. Za dwie rolki zależnie od jakości papieru trzeba zapłacić 1,50 lub 2 euro. W automacie można także kupić chusteczki higieniczne i dezynfekujące - pisze "Bild".

Niemcy znów wykupują papier toaletowy Shutterstock

Rekordowe przyrosty zakażeń

Zakupy "chomików", jak niemiecka prasa nazywa klientów zaopatrujących się na zapas, jeszcze nie są powszechnym zjawiskiem. Doniesienia o opróżnianiu półek pochodzą głównie z Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii.

W południowo-zachodnich Niemczech dużą rolę odgrywa również strach przed zamknięciem granic. W miasteczku Kehl w Badenii-Wirtembergii w ostatnich dniach nastąpił ogromny wzrost liczby kupujących z przygranicznego francuskiego regionu Alzacja - poinformowała "FAZ" Sabine Hagmann, dyrektor generalna stowarzyszenia handlowego w tym landzie.

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano 4325 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 12 kolejnych zgonów - poinformował w poniedziałek berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Dzień wcześniej informował o ponad 5,5 tys. nowych zakażeń, a trzy poprzednie dni przyniosły rekordowe dobowe przyrosty - 6638, 7334 i 7830 infekcji.

Autor:mp/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock