Gazu tej zimy ma nie zabraknąć. "Nie spodziewam się, że coś jeszcze mogłoby pójść nie tak"

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Derski o pismach do odbiorców prądu od E.ON - u których pod adresem z umowy ze sprzedawcą prądu zarejestrowana została działalność gospodarcza
Derski o pismach do odbiorców prądu od E.ON - u których pod adresem z umowy ze sprzedawcą prądu zarejestrowana została działalność gospodarczaTVN24 BiS
wideo 2/5
TVN24 BiSDerski o pismach do odbiorców prądu od E.ON - u których pod adresem z umowy ze sprzedawcą prądu zarejestrowana została działalność gospodarcza

W Niemczech nie zabraknie gazu - zapewnił szef Federalnej Agencji do spraw Sieci Klaus Mueller. Podkreślił, że do końca zimy zbiorniki z gazem będą wypełnione w ponad 50 procent. Mimo to ostrzegł, że jest jeszcze za wcześnie, by rezygnować z oszczędzania surowca.

- Pomimo całej możliwej niepewności, nie spodziewam się, że coś jeszcze mogłoby pójść nie tak (z gazem) podczas tej zimy – powiedział Mueller w rozmowie z portalem dziennika "Bild".

Niemcy - gaz ziemny

Zgodnie z aktualnymi założeniami Agencji, na początku lutego magazyny gazu powinny być zapełnione jeszcze w co najmniej 40 proc. - Nigdy nie mów nigdy, ale założenie, że nie zrealizujemy tego celu, jest niemożliwe - dodał Mueller, przestrzegając jednocześnie przed zaprzestaniem oszczędzania gazu. - Byłoby to nie tylko bardzo kosztowne, ale także niesolidarne – podkreślił.

Jak poinformowała dpa, trzy miesiące po rozpoczęciu sezonu grzewczego poziom zapełnienia niemieckich magazynów gazu nadal przekracza 90 proc., a przez ostatnie dwa tygodnie magazynowano nawet dodatkowe zasoby gazu.

W czwartek Federalna Agencja ds. Sieci oznajmiła w swoim raporcie sytuacyjnym, że tej zimy niedobór gazu jest "coraz mniej prawdopodobny". Eksperci zmienili ocenę sytuacji po raz pierwszy od połowy czerwca; wcześniej oceniano ją jako "napiętą".

Czytaj też: Działalność zarejestrowana w mieszkaniu, cena za prąd w górę

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości