Maksymalna temperatura w budynkach publicznych. Zapowiedź niemieckiego ministra

Autor:
mp
Źródło:
PAP
Mieszkańcy Szczecinka: będziemy musieli w kożuchach chodzić
Mieszkańcy Szczecinka: będziemy musieli w kożuchach chodzićtvn24
wideo 2/5
tvn24Mieszkańcy Szczecinka: będziemy musieli w kożuchach chodzić

W związku z kryzysem gazowym budynki użyteczności publicznej powinny być ogrzewane w sezonie zimowym tylko do 19 stopni Celsjusza – zapowiedział w piątek minister gospodarki Niemiec Robert Habeck w wywiadzie dla "Sueddeutsche Zeitung". Wyjątkiem od tej zasady będą szpitale i instytucje społeczne.

Od jesieni w Niemczech obowiązywać mają nowe, surowe przepisy dotyczące oszczędzania energii. Zakładają one między innymi, że budynki użyteczności publicznej powinny być ogrzewane maksymalnie do 19 stopni Celsjusza. - Wydamy regulacje, dotyczące ustawy o bezpieczeństwie energetycznym - potwierdził minister gospodarki Robert Habeck (Zieloni).

Niemcy. Plan oszczędzania energii

Pierwsze, kluczowe punkty planu oszczędzania energii Habeck zaprezentował już w lipcu – dotyczyły m.in. braku podgrzewania prywatnych basenów. - Ponadto w obiektach publicznych, oczywiście z wyłączeniem szpitali i placówek społecznych, ogrzewanie nie powinno przekraczać 19 stopni - zapowiedział Habeck.

- Więcej oszczędności będzie też potrzebnych w miejscach pracy – zaznaczył minister, informując, że jest w trakcie omawiania tych zmian z ministerstwem pracy i związkami pracodawców.

Od lipca wiele niemieckich miast zdecydowało się m.in. na wyłączenie nocnej iluminacji zabytków, pomników czy ratuszy, a także podgrzewania wody w publicznych basenach.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Alexandros Michailidis / Shutterstock

Pozostałe wiadomości