Naspers dementuje: nie sprzedajemy Allegro. "To dochodowy biznes"

 
Allegro.plAllegro jest największym polskim serwisem z internetowymi aukcjami

Naspers - południowoafrykański gigant z branży e-commerce i mediów elektronicznych nie zamierza sprzedawać Grupy Allegro - poinformowała w piątek rzeczniczka firmy z RPA. Informacje o tym, że Naspers chce pozbyć się swoich polskich aktywów podał w środę Reuters.

Zdaniem agencji, potencjalnym nabywcami Grupy Allegro miały być Onet.pl lub Wirtualna Polska. Do Grupy Allegro należą takie serwisy serwisy Ceneo, OLX czy PayU.

Dementi

Wczoraj Reuters zdementował te doniesienia cytując słowa rzeczniczki Naspersa Meloy Horn. - Allegro jest silnym, dochodowym biznesem segmentu e-commerce i nie mamy w planach jego sprzedaży - powiedziała Horn.

Obecnie Allegro przechodzi proces restrukturyzacji, który ma poprawić podstawową działalność, czyli handel online. W ostatni wtorek firma sprzedała serwis bankowy Bankier.pl właścicielowi "Pulsu Biznesu" firmie Bonnier. Nie ujawniono kwoty tej transakcji, nieoficjalnie mówiło się o 20 mln zł.

Rynkowi giganci

Allegro jest największym polskim serwisem z internetowymi aukcjami. Ma 12,5 mln użytkowników miesięcznie. Firma jest wyceniana na 30 mld złotych, czyli 8,2 mld dolarów. Naspers kupił Allegro w 2007 roku za 1,44 mld dolarów. Model przejęty z Polski stosuje również w Czechach, Estonii, Węgrzech, Rosji, czy Ukrainie.

Naspers jest największą pod względem wielkości rynkowej firmą w Afryce. Prowadzi biznes w branży e-commerce w 12 krajach na całym świecie. Ma udziały m.in. w rosyjskim serwisie społecznościowym Mail.ru oraz chińskim portalu Tencent.

Autor: tol / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Allegro.pl

Pozostałe wiadomości