Zmieniasz pracę? Nie popełniaj tych czterech błędów

Ze świata

TVN24 BiSPlanujesz rewolucję w życiu zawodowym? Zobacz największe błędy szukających pracy

Początek roku, to dobry czas na nowe wyzwania. Podpowiadamy, jak skutecznie zaplanować rewolucję w swoim życiu zawodowym. Niezbędne do tego jest bowiem wystrzeganie się czterech błędów.

1. Brak znajomości samego siebie

Kluczowym błędem jest brak znajomości samego siebie. Tego, jakie mamy mocne oraz słabe strony. Brak obranej ścieżki kariery zawodowej. Absolutnie podstawą rzeczą jest skonfrontowanie z własnymi pragnieniami oraz ambicjami.

2. Nieznajomość rynku

Drugim błędem jest nieznajomość rynku. Pracodawca oczekuje bowiem, że nowo zatrudniony wniesie do jego przedsiębiorstwa coś nowego. Coś co w konsekwencji ułatwi prowadzenie działalności.

Dlatego przed rozmową kwalifikacyjną wskazane jest przeprowadzenie swego rodzaju wywiadu. Rozmowy z osobą, która jest zatrudniona w firmie. Podstawową czynnością powinno być także zajrzenie na stronę internetową firmy, aby zobaczyć cele i rynek na którym działa.

3. Brak aktywności

Sporym błędem jest również oczekiwanie na ogłoszenie. Jeżeli szczególnie upodobaliśmy sobie firmę, do której chcielibyśmy trafić, to trzeba po prostu tam się zgłosić. Zaprezentować swoje mocne strony, aspiracje i przede wszystkim pokazać, że jest przestrzeń, którą możemy się zająć.

4. Szukanie pracy dopiero po jej utracie

Monitorowanie sytuacji na rynku pracy nie zaszkodzi. Tym, którym dobrze jest w firmach, w których obecnie wykonują obowiązki, ale mają nowe pomysły i cele polecamy skonfrontowanie, jak wygląda ich wartość na rynku pracy. Może okazać się bowiem tak, że w innym miejscu mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie i większą satysfakcję z tego, co robią.

Program "Biznes dla Ludzi" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 Biznes i Świat.

Autor: mb/gry / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock