Gigant wstrzymuje produkcję w największej fabryce. "Środek ostrożności"

Ze świata


Największa fabryka na świecie produkująca Nutellę została zamknięta. Wszystkich miłośników tego przysmaku powinien uspokoić fakt, że decyzja jest tylko tymczasowa.

600 tysięcy słoików Nutelli dziennie powstaje we francuskiej fabryce w normandzkim Villers-Escalles - to jedna czwarta całej światowej produkcji.

Nutella cieszy się duża popularnością we Francji. Na początku 2018 roku, gdy cenę produktu w ramach promocji obniżono o 70 procent, w wieku supermarketach w całym kraju wybuchły zamieszki. W ciągu roku w kraju nad Sekwaną zjadana jest zawartość 100 mln słoików.

Niezakłócone dostawy

Włoska firma Ferrero, które jest producentem Nutelli, wyjaśniła, że zamknięcie fabryki w Normandii jest tylko "środkiem ostrożności". Tymczasowe wstrzymanie produkcji zostało spowodowane wykryciem "defektu" w jednym ze składników, który wykorzystywany jest w Nutelli oraz w batonikach Kinder Bueno.

Jak podkreśla Ferrero, żaden z produktów, który mógłby być tym "defektem" zagrożony, nie trafił na rynek. Ponadto dostawy będą odbywały się w sposób niezakłócony.

Miłość do Nutelli potrafi przybrać wyjątkowe formy, których konsekwencje trafiają czasem na wokandę. W 2016 roku francuski sąd zakazał rodzicom nazwania swojej córki imieniem Nutella, gdyż spowodowałoby to prześmiewcze reakcje ze strony rówieśników w okresie dorastania i nie byłoby w interesie dziecka.

Nutella została wprowadzona na rynek ponad pół wieku temu i przyniosła globalny sukces włoskiemu koncernowi. Czekoladowo-orzechowy krem swoją nazwę wziął od połączenia angielskiego słowa "nut" (orzech) i włoskiej zdrabniającej końcówki "-ella" o pozytywnym wydźwięku. Ferrero sprzedaje swoje produkty w 170 krajach i zatrudnia ponad 35 tysięcy ludzi w 25 fabrykach.

Ferrero, według rankingu Candy Idustry, jest drugim producentem słodyczy na świecie. Pierwsze miejsce zajmuje firma Mars, podium uzupełnia Mondelez International.

Autor: kris//dap / Źródło: thelocal.fr

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock