Wydasz mniej, niż ci się wydaje. Oto najtańsze miasta na weekend

TVN24 Biznes

TVN24 BiSNajtańsze miasta na weekend

Rozkręcająca się na dobre wiosna to idealny okres, aby w weekend wyskoczyć gdzieś dalej niż do lokalnego parku, czy na starówkę pobliskiego miasta. I wcale nie trzeba mieć worka pieniędzy, żeby spędzić gdzieś ciekawe dwa lub trzy dni. Dokąd można pojechać, aby na dwie osoby wydać mniej niż tysiąc złotych? Ranking takich miejsc przygotował Post Office Travel Money. Materiał z programu "Pokaż nam świat".

Oglądaj nowy program "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS. Jakub Porada zaprasza w sobotę o 9.30 i 16.30 oraz w niedzielę o 10.00 i 16.30.

Zacznijmy od tego, co mamy w takim weekendowym zestawie dla dwóch osób. Trzeba pamiętać, że dojazd jest po naszej stronie i musimy się trochę wysilić, aby znaleźć tani przelot.

Za co płacimy?

W zestawie przygotowanym przez firmę Post Office Travel Money mamy następujące atrakcje: zakwaterowanie w hotelu trzygwiazdkowym na dwie noce, transport komunikacją publiczną między lotniskiem i centrum miasta, kartę lub bilet na transport komunikacją publiczną (ważny 48 godzin), wieczorną kolację dla dwóch osób z butelką domowego wina, bilet na zwiedzanie miasta busem typu "Hop On - Hop Off" oraz bilety wstępu do dwóch atrakcji turystycznych.

Gdzie najtaniej?

Przejdźmy zatem do cen. Najmniej wydamy w Pafos na Cyprze, bo tylko 680 złotych. O 5 złotych drożej będzie w litewskim Wilnie. Weekend w Rydze, stolicy Łotwy to koszt 740 złotych. O 15 złotych droższa jest Warszawa. Kolejne na liście są: Budapeszt (770 złotych), Kraków (789 złotych), Lizbona (799 złotych), Praga (897 złote), Ateny (942 złote) i Plama na hiszpańskiej Majorce (967 złotych).

Autor: tol/gry / Źródło: TVN24 BiS

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock