Wybrano najpiękniejsze wieżowce na świecie

Ze świata

Wybrano najpiękniejsze wieżowce na świecietvn24bis/oasiahotels.com/americancopper.nyc/thesilo.dk
wideo 2/5

Singapurski Oasia Hotel Downtown został uznany najpiękniejszym wieżowcem na świecie - wynika z najnowszego rankingu Best Tall Building Worldwide 2018. Budynek ma 190 metrów wysokości i elewację, po której pną się rośliny.

Oasia Hotel Downtown zlokalizowany w Singapurze, w dzielnicy Tanjong Pagar. Został on zaprojektowany przez pracownię WOHA i mieści 314 hotelowych pokoi. Na jego terenie znajduje się odkryty basen, taras, restauracja oraz bar.

Najpiękniejszy

Budowlę nazywaną "tropikalną wieżą" wyróżnia niezwykła fasada, która została obłożona czerwonym aluminium. Z kolei pnące się po elewacji liczne rośliny (54 gatunki) dopełniają ciekawy kolorystycznie efekt. - Ten projekt wygrał nie tylko ze względu na elewację, ale także jego znaczne zaangażowanie w przestrzeń publiczną. Ponad 40 procent wieżowca stanowią ogólnodostępne tarasy - powiedział Antony Wood, dyrektor Tall Buildings and Urban Habitat.

Tak wygląda Oasia Hotel Downtownoasiahotels.com/

Najpiękniejszym wieżowcem w obu Amerykach wybrano zaś mieszczący się w Nowym Jorku American Copper Buildings. Budynek składa się z dwóch wież (164 i 143 metry), które w charakterystyczny sposób wyginają się w swoją stronę i są złączone szklanym przejściem.

Tak wygląda American Copper Buildings mieszczący się w Nowym Jorkuamericancopper.nyc
American Copper Buildings składa się z dwóch wieżamericancopper.nyc

Stary silos

Z kolei tytuł najpiękniejszego wieżowca w Europie jury przyznało kopenhaskiemu The Silo. Budynek powstał w wyniku przebudowy starego silosu zbożowego mieszczącego się w porcie. Obecnie pełni on funkcje mieszkaniowe (znajduje się w nim apartamentowiec) oraz publiczne na najniższych kondygnacjach.

Najpiękniejszy wieżowiec w Europie - The Silo w Kopenhadze thesilo.dk
The Silo powstał na fundamentach starego silosu zbożowego thesilo.dk

Autor: msz / Źródło: Daily Mail, cityam.com

Źródło zdjęcia głównego: oasiahotels.com