Wybrano najpiękniejsze plaże świata. W czołówce jedna z Europy

Ze świata

Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecieTVN24 BiS
wideo 2/7

Najpiękniejsza plaża na świecie znajduje się w archipelagu Turks i Caicos (terytorium zależne Wielkiej Brytanii w Ameryce Środkowej) - tak wynika z raportu przygotowanego przez FlightNetwork. W pierwszej piątce sklasyfikowano jednego przedstawiciela Europy.

Raport kanadyjskiej agencji podróżniczej został przygotowany we współpracy z ponad 600 dziennikarzami, redaktorami, blogerami i agencjami zajmującymi się turystyką.

Na liście znajdują się plaże z Ameryki Środkowej i Południowej, Australii oraz Europy. Poniżej przedstawiamy pierwszą piątkę zestawienia.

5. Navagio Beach (Grecja)

To jedyny przedstawiciel Europy w rankingu przygotowanym przez FlightNetwork. Błękitna woda i wznoszące się klify oczarowują podróżników odwiedzających plaże na popularnej wyspie Zakynthos.

Navagio BeachShutterstock

Średnia roczna temperatura powietrza w tym miejscu wynosi 19 stopni Celsjusza, zaś wody 20 stopni Celsjusza.

Navagio Beach jest łatwo dostępne z międzynarodowego lotniska Zakynthos w Grecji.

4. Pink Sands Beach (Bahamy)

Pink Sands BeachShutterstock

Bajeczną nazwę zrozumie każdy, kto postawi stopę na kolorowym piasku. Zdaniem autorów rankingu prawie 5 kilometrów wybrzeża na zawsze zapisze się w pamięci podróżnika. Część Harbour Island, w której znajduje się plaża, jest znana z jasnoróżowego piasku zdobionego różowymi i jasnoczerwonymi muszlami.

Ze względu na brak międzynarodowych lotów do portu lotniczego North Eleuthera, większość turystów leci do Nassau. Do Harbor Island dostaniemy się łódką.

3. Anse Lazio (Seszele)

Anse LazioShutterstock

Krystalicznie czysta woda i palmy kokosowe wsparte przez granitowe głazy tworzą scenerię, która bardziej przypomina sen niż prawdziwe życie. Anse Lazio to jedna z najpiękniejszych plaż na świecie, znana z malowniczych widoków.

Średnia temperatura wody to aż 27 stopni Celsjusza, podczas gdy średnia temperatura powietrza to 28 stopni.

Anse Lazio znajduje się na północno-zachodni wybrzeżu wyspy Praslin, na wschód od Zanzibaru i na północny-wschód od Madagaskaru. Z Europy na Seszele z Europy możemy dotrzeć z lotnisk w Amsterdamie, Londynie, Paryżu i Berlinie. Następnie do Praslin można udać się promem lub skorzystać z 15-minutowego lotu.

2. Whitehaven Beach (Australia)

Whitehaven BeachShutterstock

Piasek na plaży jest jednym z najbielszych na Ziemi. W 98 procentach składa się bowiem z krzemionki. Ale piasek nie jest wszystkim, co sprawia, że każda wizyta w tym kawałku raju jest niezapomniana.

Średnia temperatura roczna na miejscu to 27 stopni Celsjusza. Słonecznymi dniami można się zaś cieszyć przez 292 dni w roku.

Do 7-kilometrowej Whitehaven Beach turyści mogą dotrzeć łódką lub helikopterem.

1. Grace Bay (archipelag Turks i Caicos)

Grace BayShutterstock

Najpiękniejsza plaża świata według FlightNetwork wyróżnia się niezwykle barwną rafą koralową, która znajduje się 1,6 km od brzegu. Ponadto znajdujący się na plaży piasek jest wolny od uciążliwych skał, wodorostów i zanieczyszczeń.

Nie rozczarują się również ci, którzy uwielbiają piękną pogodę. Słońce ogrzewa wyspę przez 319 dni w roku. Średnia roczna temperatura to zaś 29 stopni Celsjusza.

Co ważne na Turks i Caicos bez problemu możemy dolecieć z europejskich portów lotniczych, takich jak Amsterdam, Londyn i Paryż. Najszybciej do plaży dojedziemy z portu lotniczego Providenciales, na miejscu czekają wypożyczalnie samochodów, transport publiczny, a także taksówki.

Autor: mb//dap / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock