TVN24 Biznes | Ze świata

W tych miastach spędzisz najszczęśliwszy urlop. Jest jedno z Polski

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris
Źródło:
PAP
Wakacje 2022. Paweł Kunz o rosnących cenach wyjazdów
Wakacje 2022. Paweł Kunz o rosnących cenach wyjazdówTVN24
wideo 2/4
TVN24Wakacje 2022. Paweł Kunz o rosnących cenach wyjazdów

Odwiedzając te miasta, możemy liczyć na przyjaznych gospodarzy, świetną ofertę rozrywkową i doskonałą pogodę. Jak wynika z rankingu iVisa mianem najszczęśliwszej turystycznej destynacji może poszczycić się Lizbona. Tuż za stolicą Portugalii uplasowały się Barcelona i Ateny. Ranking uwzględnił również jedno miasto z Polski.

Słynąca z ciepłej, słonecznej pogody, kolorowych, osobliwych budynków, wspaniałego życia nocnego, muzyki fado i przyjaznych mieszkańców stolica Portugalii jest jednym z najbardziej malowniczych miast na świecie. Nic dziwnego, że to właśnie Lizbona znalazła się na szczycie rankingu iVisa wskazującego miasta idealne do wakacyjnych wojaży.

LizbonaShutterstock

Najlepsze miasta do podróżowania

W indeksie uwzględniono 40 miast. Każde oceniono pod kątem kilku kryteriów m.in.: liczby słonecznych dni w roku, kosztów pobytu, zadowolenia mieszkańców oraz tego, jak bardzo są przyjaźni. Na podium, obok Lizbony, która znalazła się na szczycie zestawienia, uplasowały się nie mniej słoneczna i tętniąca życiem Barcelona i Ateny.

Pierwszą piątkę zestawienia zamykają Rzym i Sydney. Miłośników podróży uszczęśliwić mogą również spacery po Madrycie, Toronto czy San Jose. Na uwagę zasługują także Stambuł i Bangkok.

W rankingu znalazła się również stolica Polski. Warszawa uplasowała się na 39. miejscu, wyprzedzając Nowy Jork, który zwykle wymieniany jest jako jedna z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych turystycznych destynacji.

Top 10 najlepszych miast do podróżowania wg iVisa:

1. Lizbona, Portugalia,

2. Barcelona, Hiszpania,

3. Ateny, Grecja,

4. Rzym, Włochy,

5. Sydney, Australia,

6. Madryt, Hiszpania,

7. Toronto, Kanada,

8. San Jose, Kostaryka,

9. Stambuł, Turcja.

10. Bangkok, Tajlandia.

...

39. Warszawa, Polska.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości