Wybrano najlepszy bar na świecie. Trzeba się pospieszyć

Ze świata

Piwo w pigułceTVN24 Biznes i Świat
wideo 2/3

Dandelyan w Londynie został wybrany najlepszym barem na świecie. Na liście "The World’s 50 Best Bars" dominują lokale położone właśnie w brytyjskiej stolicy. W zestawieniu próżno szukać polskiego przedstawiciela.

Charakteryzujący się różowym, zielonym i złotym wystrojem Dandelyan znajduje się na parterze pięciogwiazdkowego hotelu Mondrian, który jest położony na południowym brzegu Tamizy.

Lokal powstał zaledwie cztery lata temu. Na liście zadebiutował już w 2015 roku na 50. miejscu, rok później wskoczył na najniższy stopień podium, a ubiegłym roku zajął drugie miejsce.

Ci, którzy skosztować koktajlu w tym miejscu, muszą się pospieszyć. Zaledwie dwa dni przed ogłoszeniem wyników jego właściciel ogłosił, że w przyszłym roku bar zostanie zamknięty.

Dominacja

Klienci mogą się wówczas przenieść się do znajdującego się w pobliskim hotelu Savoy American Bar, któremu przypadła druga lokata w rankingu. W ubiegłym roku to właśnie ten bar znajdował się na szczycie. Na mapie Londynu obecny jest już od 125 lat.

W stolicy Wielkiej Brytanii znajduje się w sumie aż dziesięć barów, które zostały uwzględnione w rankingu. Cztery z nich trafiły do pierwszej dziesiątki. To prawdziwa dominacja.

Na trzecim miejscu znalazł się bar Manhattan w Singapurze. To miasto-państwo może pochwalić się pięcioma lokalami na liście "The World’s 50 Best Bars". Azja ma silną reprezentację w rankingu z barami położonymi w Tokio, Szanghaju, Hongkongu i Tajpej.

Tuż za podium uplasował się The NoMad w Nowym Jorku, który jednocześnie został uznany - po raz drugi z rzędu - najlepszym barem w Ameryce Północnej. Na liście znalazło się 10 barów ze Stanów Zjednoczonych, w tym aż sześć z Wielkiego Jabłka.

Na liście nie ma baru z Polski, ale stosunkowo blisko od naszego kraju znajduje się np. Himkok w Oslo (19. miejsce), Linje Tio w Sztokholmie (32. miejsce) czy Buck and Breck w Berlinie (48. miejsce).

O rankingu

Ranking "The World’s 50 Best Bars" publikowany jest od 2009 roku. W tym roku znalazło się w nim 26 barów z 20 państw. Powstaje na podstawie głosowania przeprowadzonego przez ponad 500 ekspertów z całego świata.

Najlepsze bary na świecie (czołowa dziesiątka):

1. Dandelyan - Londyn 2. American Bar - Londyn

3. Manhattan - Singapur

4. The NoMad - Nowy Jork 5. Connaught Bar - Londyn 6. Bar Termini - Londyn 7. The Clumsies - Ateny 8. Atlas - Singapur 9. Dante - Nowy Jork 10. The Old Man - Hongkong

Autor: tol / Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock