Najbogatszy człowiek świata podaruje dwa miliardy dolarów potrzebującym

Ze świata

Jeff Bezos stawia na kosmiczną turystykęTVN24 BiS
wideo 2/3

Szef Amazona Jeff Bezos uruchamia dysponujący dwoma miliardami dolarów fundusz Day One. Inicjatywa ma pomagać osobom bezdomnym. W ramach funduszu ma powstać też sieć przedszkoli dla dzieci z ubogich rodzin.

Szef Amazona swoją decyzję ogłosił na Twitterze. Miliarder zaznaczył, że fundusz będzie oparty na dwóch filarach: Day 1 Families Fund oraz Day 1 Academies Fund. Pierwszy fundusz ma finansować już istniejące organizacje nonprofit, które pomagają młodym bezdomnym rodzinom. Głównym działaniem drugiego ma być z kolei tworzenie sieci przedszkoli. To największa filantropijna inicjatywa Bezosa.

Finansowe sukcesy

Jeff Bezos jest obecnie najbogatszym człowiekiem na świecie. Według Bloomberg Billionaires Index, jego majątek jest wyceniany na 168 miliardów dolarów. Będący na drugim miejscu Bill Gates może pochwalić się majątkiem mniejszym o 70 miliardów dolarów

Z kolei Amazon stał się drugą po Apple amerykańską spółką, której wartość na giełdzie przekroczyła bilion dolarów. Koncern dokonał tego podczas giełdowej sesji na początku września.

Autor: mp//sta / Źródło: Reuters, TVN24 BiS