Najbardziej przepłacani aktorzy tego roku. Kiedy film kończy się klapą, a gaża jest wysoka

Ze świata

Najbardziej przepłacani aktorzy 2016

Nie zawsze znany aktor gwarantuje kasowy sukces filmu. Bywa i tak, że film okazuje się klapą, a aktor i tak otrzymuje gigantyczne wynagrodzenie - liczone w milionach dolarów. Magazyn „Forbes” wyliczył, które gwiazdy kina były najbardziej przepłacane w 2016 roku.

Pierwsze miejsce w niechlubnym rankingu zgarnął Johnny Deep. Choć żąda wysokich stawek, to filmy z jego udziałem nie przynoszą kroci. Jego kreacja Jacka Sparrowa przypadła do gustu miłośnikom kina i sprawiła, że produkcje zarobiły blisko 4 mld dol.

Ostatni rok nie był jednak pasmem sukcesów dla Deepa i filmów z jego udziałem. Kolejna część „Alicji po drugiej stronie lustra” nie przyciągnęły do kin zbyt wielu widzów. Film zarobił zaledwie 300 mln dol. przy koszcie 170 mln dol.

Zapewne przyczyniło się to do tego, że amerykański magazyn „Forbes” uznał Johnny’ego Deepa za najbardziej przepłacanego aktora - i to kolejny rok z rzędu.

Oto ranking najbardziej przepłacanych aktorów według magazynu "Forbes":

1. Johnny Deep (2,8 dol. zysku za każdy wydany dol.) 2. Will Smith (5 dol. zysku za każdy wydany dol.) 3. Channing Tatum (6 dol. zysku za każdy wydany dol.)

4. Will Ferrel (6,50 dol. zysku za każdy wydany dol.)

5. George Clooney 7,20 dolarów zysku za każdy wydany dol.)

6. Adam Sandler (7,60 dol. zysku za każdy wydany dol.)

7. Mark Wahlberg (9,20 dol. zysku za każdy wydany dol.)

8. Leonardo DiCaprio (9,90 dol. zysku za każdy wydany dol.)

9. Julia Roberts (10,80 dol. zysku za każdy wydany dol.)

10. Bradley Cooper (12,10 dol. zysku za każdy wydany dol.)

Autor: ag/gry / Źródło: TVN24bis.pl, Forbes