TVN24 Biznes | Ze świata

Mukesh Ambani - według Bloomberga majątek indyjskiego przemysłowca przekroczył 100 miliardów dolarów

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/ToL
Źródło:
PAP
Najbogatsi ludzie na świecie. Nowa lista "Forbesa"
Najbogatsi ludzie na świecie. Nowa lista "Forbesa"TVN24
wideo 2/2
TVN24Najbogatsi ludzie na świecie. Nowa lista "Forbesa"

Mukesh Ambani dołączył do ekskluzywnego klubu ludzi, których wartość netto przekracza 100 miliardów dolarów. Indyjski magnat przemysłowy to jedenasta osoba na tej liście. Jest też w tym gronie pierwszym, który pochodzi z Indii, a drugim spoza USA - podała agencja Bloomberg.

Mukesh Amabani ma ponad 100 miliardów dolarów

Bloomberg Billionaires Index oszacował w poniedziałek wartość netto Ambaniego na 101 mld dolarów, jednak już kolejnego dnia z powrotem spadła ona poniżej progu 100 mld dolarów. Ogólna tendencja wzrostowa jego bogactwa sugeruje natomiast szybki powrót i stałą obecność w gronie najbogatszych ludzi świata.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Mukesh AmbaniRAJA T. GUPTA/EPA/PAP

Najbogatsi ludzie świata

Zestawienie zdominowali przedsiębiorcy z branży technologicznej, a na jego czele stanął Elon Musk, którego majątek netto wyceniono na 222 mld dolarów. Na drugim miejscu uplasował się twórca Amazona Jeff Bezos, podium z kolei zamyka prezes koncernu LVMH Bernard Arnault, jedyny przedstawiciel Europy umieszczony na Bloomberg Billionaires Index.

Zdaniem Statisty, niemieckiej korporacji specjalizującej się w analizie danych rynkowych, najbliżej włączenia do listy jest Francoise Bettencourt Meyers, główna udziałowczyni koncernu L’Oréal, której bogactwo oszacowano na 82 mld dolarów. Z uwagi jednak na stosunkowo wolne tempo wzrostu jej wartości, w wyścigu o dołączenie do klubu wyprzedzić ją mogą Amancio Ortega z Hiszpanii lub pochodzący z Indii Gautam Adani.

Lista krezusów

Największy wpływ na Bloomberg Billionaires Index mają ściśle związane z wartością firm notowania giełdowe. Magazyn Forbes, również tworzący listę najbogatszych ludzi świata, w swoim zestawieniu bogaczy, których wartość przekracza 100 mld dolarów, umieścił jedynie Elona Muska, Jeffa Bezosa, Bernarda Arnaulta i założyciela Microsofta Billa Gatesa.

Autor:kris/ToL

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: RAJA T. GUPTA/EPA/PAP

Pozostałe wiadomości