Kreml zakazał lotów do Turcji, Egiptu i na Ukrainę. Lotniska tracą miliardy

ShutterstockLotnisko Domodiedowo w Moskwie

Rosja wydała zakaz przelotu do krajów takich jak: Turcja, Egipt i Ukraina. Straty finansowe poniesione z powodu tego ograniczenia wynoszą 6 mld rubli (76 mln dol.) - według dyrektora wykonawczego Lotniska Domodiedowo Denisa Nuzhdina, cytowanego przez agencję Interfax.

- Największa strata - ponad 3 mld rubli - to rezultat restrykcji wydanych na loty do Turcji - przyznał Nuzhdin. Zakaz na loty do Egiptu kosztował moskiewskie lotniska 2,3 mld rubli (29 mln dol.). Dodatkowych 690 mln rubli (8,7 mln dol.) przepadło wskutek zawieszenia lotów na Ukrainę.

Kolejne trasy wykreślane

Loty między Rosją a Ukrainą zostały zawieszone w październiku jako pokłosie działań Kremla we wschodniej części Ukrainy. W listopadzie, Rosja nałożyła zakaz na wszystkie loty pasażerskie do Egiptu, po tym jak rosyjski samolot rozbił się przy Półwyspie Synaj. Loty czarterowe do Turcji zostały zaś zakazane przez Rosję 1 grudnia jako element sankcji po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu wojskowego przez tureckie siły powietrzne. Nuzhdin przyznał, że krajowe loty nie zrekompensują strat spowodowanych odwołaniem zagranicznych tras.

Autor: ag//km / Źródło: The Moscow Times

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości