Młodzi nie chcą kart kredytowych. Przez kryzys i brak pracy

Ze świata

ShutterstockKarty kredytowe to nie jest wybór młodych

Millennialsi nie ufają kartom kredytowym - pisze "Market Watch". Tak przynajmniej wynika z niektórych badań, które wskazują, że blisko 40 proc. osób w wieku 18-29 lat nigdy nie posiadało karty kredytowej.

Takie dane publikuje serwis CreditCards.com. Dla porównania wśród osób w wieku 30-49 lat (pokolenie X) i 50-64 odsetek tych, którzy nie posiadają kart kredytowych wynosi 13 proc.

Wśród tych, którzy skończyli 65 lat wartość ta wynosi 15 proc.

Nie chcą

Datowany na 2009 rok Credit CARD Act wprowadził bardzo szczegółowe przepisy dotyczące wydawania kart kredytowych młodym ludziom. Amerykanie w wieku 21 lat i mniej muszą udowodnić swoją zdolność do spłaty przyszłego zadłużenia lub wskazać osobę, która w razie kłopotów pomoże w spłacie. - Niechęć do kredytów to bardzo ciekawe zjawisko wśród osób z pokolenia millennialsów. Nie jestem pewien. czy jest to napędzane strachem czy nudą. Wiem, że jest wiele osób z tego pokolenia, którym nie przeszkadza brak prawa jazdy i nie wykazują potrzeby posiadania samochodu do póki nie pójdą do college’u - podkreśla Ben Woolsey, szef CreditCardForums.com.

Co w zamian?

Jak podkreśla Matt Schultz, starszy analityk CreditCards.com, wielu z nich używa “zwykłych” kart debetowych i przedpłaconych. - Boją się kredytu, ponieważ ich poglądy na ten temat zostały sfałszowane podczas ostatniego kryzysu i apokalipsy na rynku pracy - zaznacza Schultz.

Co ważne, zmiana tendencji widoczna jest wraz z rozwojem kariery millennialsów i poprawą gospodarki.

Autor: mn / Źródło: Market Watch

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock