Najpierw biznes, teraz szef finansów. Niemcy ostrzegają Brytyjczyków przed Brexitem

Ze świata

ShutterstockMinister finansów Niemiec przestrzega W. Brytanię przed Brexitem

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble przestrzegał w czwartek w Londynie Wielką Brytanię przed występowaniem z Unii Europejskiej. Podkreślał, że Brexit byłby "bardzo niebezpieczny dla UE jako całości".

Na konferencji poświęconej przyszłości W. Brytanii w Europie Schaeuble wskazywał, że osłabiona Unia nie może leżeć w interesie Londynu, i mówił, że UE potrzebuje W. Brytanii także jako siły reformatorskiej, opowiadającej się za wolnymi rynkami i wolnym handlem. - Wielka Brytania potrzebuje UE, a UE potrzebuje Wielkiej Brytanii - powiedział. Wskazywał, że nawet gdyby Brytyjczycy zdecydowali się wystąpić z Unii, we współpracy i w handlu ze wspólnotą musieliby przestrzegać wielu unijnych reguł.

Zatrzymać Brytyjczyków w UE

Wcześniej niemiecki koncern motoryzacyjny BMW, właściciel Rolls-Royce'a, ostrzegł pracowników brytyjskiej firmy przed ryzykiem, z jakim wiąże się dla nich Brexit.

BMW w liście wskazuje na korzyści, jakie według koncernu wiążą się z brytyjskim członkostwem w Unii, i problemy, jakie pojawia się, jeśli 23 czerwca uczestnicy referendum w Wielkiej Brytanii zagłosują za wyjściem z UE.

Autor: km / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock