Imponujący dom miliardera wystawiony na sprzedaż. Może paść nowy rekord

Ze świata

Luksusowa posiadłość jest położona w Palo AltoGoogle Earth
wideo 2/4

Miliarder Scott McNealy wystawił na sprzedaż swój luksusowy dom w Dolinie Krzemowej. Za posiadłość trzeba zapłacić 96,8 miliona dolarów. Jeżeli transakcja dojdzie do skutku, będzie to najwyższa kwota, jaką kiedykolwiek zapłacono za nieruchomość w Palo Alto w Kalifornii.

Według amerykańskich mediów dotychczasowy rekord może być pobity aż o 66,8 miliona dolarów.

Cena, jaką zażądał za posiadłość współzałożyciel nieistniejącej już firmy informatycznej Sun Microsystems, nie może jednak dziwić.

Co w środku?

Czteropoziomowy dom o około 2,6 tys. m kw. znajduje się na działce o powierzchni 52 tys. m kw.

W środku znajduje się siłownia, wraz ze ścianką wspinaczkową, o łącznej powierzchni 436 m kw. Ponadto nowy właściciel będzie miał do dyspozycji kino, pokoje do gry w pokera i bilarda, pomieszczenie z piecem do pizzy, a nawet domową dyskotekę.

Nie ma co zatem liczyć na nudę, a to nie koniec.

Co ciekawe, w domu jest także lodowisko o powierzchni 678 metrów kwadratowych, na którym czterej synowie miliardera mogli uprawiać jeden ze swoich ulubionych sportów - hokeja.

Swój kącik znajdą także fani golfa. Na terenie posiadłości znajduje się bowiem pole golfowe o długości około 100 metrów.

Scott McNealy i jego żona Susan zapłacili za całą ziemię około 11 milionów dolarów. Część terenów kupili w połowie lat 80., a następnie dokupili jeszcze trochę ziemi w 2001 roku. Budowa domu, w tym dwuletni proces zezwoleń, trwała zaś siedem lat.

Autor: mb//dap / Źródło: WSJ, MercuryNews.com, mansionglobal.com

Źródło zdjęcia głównego: REX Real Estate