Ze świata

Microsoft uśmierca Clip Art. Znika z pakietu Office

Ze świata


Clip Art, czyli plik graficzny, którym często ubarwiane były prezentacje w systemie PowerPoint zniknie z pakietu Office. Taką decyzję podjął Microsoft, który tym samym zakończy długą historię prostych obrazków.

Dotąd obrazki, czy też multimedialne obiekty (dźwięki, filmy, animacje) można było wstawiać do dokumentów z wielu różnych źródeł, ale także tych przygotowanych przez Microsoft.

Pomocny

"Clip Art nie będzie już dostępny w pakiecie Office" - poinformował Microsoft na firmowym blogu.

Decyzja koncernu oznacza, że setki tysięcy menedżerów, studentów i uczniów będzie musiało w inny sposób urozmaicić swoje prezentacje. Dotąd Clip Art był nieodłącznym, barwnym elementem wielu z nich.

Ale okazuje się, że z roku na rok liczba osób korzystających z gotowych zasobów Microsoftu kurczyła się. Użytkownicy wolą na własną rękę poszukiwać obrazków za pomocą np. wyszukiwarek.

Długa historia

Historia Clip Art sięga 1996 roku, kiedy to uruchomiono program Word 6.0. Wówczas zawierał on jedynie 82 obrazki. Jednak funkcja dodawania graficznych plików, czy animacji okazała się niezwykle popularna i z roku na rok rozrastała się w szybkim tempie. W najnowszych wersjach Clip Art baza obrazków zawiera 140 tys. zdjęć.

Autor: msz/ / Źródło: The Telegraph

Pozostałe wiadomości