Ze świata

Microsoft zatapia e-czytnik Nook. Przegrał w starciu z konkurencją

Ze świata

barnesandnoble.comTak wygląda e-czytnik Nook

Koncern Microsoft sprzedał swoje udziały w e-czytniku Nook. Nabywcą okazała się firma Barnes&Noble, ta sama, od której wcześniej gigant kupił felerne akcje. Kwota transakcji to 62 mln dolarów.

Oznacza to, że Microsoft na inwestycji w Nook stracił 238 mln dolarów. Wszystko dlatego, że w kwietniu 2012 roku koncern kupił za 300 mln dolarów 17,6 proc. udziałów w cyfrowym e-czytniku.

Ucieczka

Teraz technologiczny gigant ogłosił, że sprzedał wszystkie swoje aktywa firmie Barnes&Noble za 62 mln dolarów, czyli tej, od której wówczas kupił te same akcje o 238 mln dolarów więcej. Firma Barnes&Noble ogłosiła w komunikacie, że ta transakcja pomoże w rozwoju Nook. Jednak już wcześniej B&N informowała, że dotąd nie udało jej się znaleźć kupca na e-czytnik. Wprowadziła też masowe zwolnienia w dziale odpowiedzialnym za produkcję tego produktu.

Za duża konkurencja

E-czytnik Nook nie wytrzymał konkurencji i przegrał rywalizację z największymi, czyli Amazonem i Apple. Jak pokazuje rynek zdecydowanie większą popularnością wśród klientów cieszą się Kindle oraz iPad.

Autor: msz/ / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: barnesandnoble.com

Pozostałe wiadomości