Japoński McDonald's przestaje porcjować frytki. Zapasy przyleciały samolotami

Ze świata

TVN24 Biznes i ŚwiatJapoński McDonald's przestaje porcjować frytki

Klienci restauracji McDonald’s w Japonii znowu będą mogli zamówić frytki we wszystkich rozmiarach i to już od następnego miesiąca - informuje Reuters. Wszystko po tym, jak sieć ograniczyła sprzedaż frytek jedynie do małych porcji przez opóźnienia w dostawach.

McDonald's Holdings Co Japan poinformowała w piątek, że wznowi sprzedaż średnich i dużych frytek 5 stycznia. Zapewniono także, że firma posiada już odpowiednią ilość zapasów, aby wznowić sprzedać.

Łańcuszek zawiódł

Firma zaczęła ograniczać wielkość porcji 17 grudnia, w wyniku opóźnień w imporcie z powodu strajku pracowników. McDonald’s Japan zmuszone było do podjęcia działań awaryjnych - importując mrożone frytki m.in. samolotami. Japoński oddział znane sieci restauracji ostatnio zanotował pierwsze od 11 lat straty. Wszystko przez duży spadek sprzedaży po skandalu wokół jednego z chińskich dostawców kurczaków. Jak informuje Reuters, sprzedaż w listopadzie spadła 12 proc. McDonald’s Japan poinformował też, że ciągle monitoruje sytuację wokół dostaw. Rzecznik koncernu nie chciał odpowiedzieć na pytanie Reutersa, czy kłopoty z dostawą frytek wpłyną na wysokość wynagrodzenia pracowników.

Autor: mn / Źródło: Reuters