McDonald's szykuje rewolucję i podwyżki. Przez mniejsze zyski

Ze świata

wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 | EzzexMcDonald's odnotował też 2,3 proc. spadek sprzedaży swoich produktów

811,5 mln dolarów zarobił McDonald's w pierwszym kwartale tego roku. Oznacza to, że zyski największej sieci fast food na świecie spadły w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku aż o jedną trzecią.

Wyniki finansowe McDonald's rozczarowały inwestorów. Nie dość, że zyski okazały się aż o 32,5 proc. niższe niż przed rokiem, to spadły również przychody. Wprawdzie do spółki wpłynęło 5,96 mld dolarów, ale to o 11 proc. niż rok emu w tym okresie.

Będą zmiany

Jednak to nie koniec złych wieści. McDonald's odnotował też 2,3 proc. spadek sprzedaży swoich produktów w lokalach na całym świecie.

Koncern ogłosił już, że wobec takich danych będzie musiał dokonać zmian w spółce, które mają doprowadzić do odzyskania rentowności. Szczegółowe plany firma ogłosi 4 maja.

Warto przypomnieć, że w marcu McDonald's ogłosił, że da 10 proc. podwyżki swoim amerykańskim pracownikom. Do końca przyszłego roku firma zamierza płacić nie mniej niż 10 dolarów za godzinę pracy. To o jednego dolara, więcej niż obecnie.

Reakcja

Jednak te wieści nie zniechęciły inwestorów. Oczekują oni, że nowy prezes sieci McDonald's Steve Easterbrook w dłuższym terminie poprawi zarówno nadszarpnięty wizerunek sieci, jak i zyski. Po dniu handlu akcje spółki zyskały na wartości o 3,1 proc.

Notowania spółki McDonald'sstooq

Autor: msz/gry / Źródło: CNN Money, International Business Times

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 | Ezzex