Gastronomiczny gigant planuje zwolnienia. "Nadchodzą trudne dyskusje i decyzje"

Autor:
kris/ToL
Źródło:
BBC
Otwarcie pierwszej restauracji McDonald's w Polsce
Otwarcie pierwszej restauracji McDonald's w PolsceFakty TVN
wideo 2/4
Fakty TVNOtwarcie pierwszej restauracji McDonald's w Polsce

Prezes McDonald's Chris Kempczinski poinformował pracowników, że planuje redukcję zatrudnienia w ramach ogromnej reorganizacji firmy. Dodał też, że gastronomicznemu gigantowi szkodzi "przestarzała i samoograniczająca się" struktura - podał portal stacji BBC.

"W kółko rozwiązujemy te same problemy, nie zawsze dzielimy się pomysłami" - argumentował Kempczinski.

W wiadomości wysłanej do pracowników na całym świecie napisano, że do kwietnia dokona przeglądu poziomu zatrudnienia w korporacji. "Nadchodzą trudne dyskusje i decyzje" - podkreślono w mailu, który zacytował portal BBC.

Redukcja zatrudnienia w McDonald's

McDonald's zatrudnia około 200 tysięcy osób na stanowiskach korporacyjnych i własnych restauracjach, z czego 75 proc. znajduje się poza Stanami Zjednoczonymi. Prezes zapowiedział również całkowite wstrzymanie niektórych projektów.

"Pomoże nam to działać szybciej jako organizacji, jednocześnie zmniejszając nasze globalne koszty i uwalniając zasoby do inwestowania w nasz rozwój" - napisał Kempczinski do pracowników w mailu, który został udostępniony inwestorom.

Firma nie podała szczegółów dotyczących zakresu redukcji etatów ani nie poinformowała, które projekty mogą zostać dotknięte. W wywiadzie dla gazety "Wall Street Journal" prezes McDonald's powiedział, że nie ma ustalonego celu co do liczby cięć.

- Niektóre miejsca pracy, które istnieją dzisiaj, albo zostaną przeniesione, albo te miejsca pracy mogą zniknąć - wskazał.

Firma z Chicago działa w ponad 160 krajach na całym świecie.

Giganci planują zwolnienia

Kilka dni temu portal stacji CNN podał, że z powodu globalnych perspektyw gospodarczych Amazon planuje zwolnić ponad 18 tysięcy pracowników.

Portal zwrócił uwagę, że wiele firm opierających swoją działalność na nowoczesnych technologiach ogłosiło w ostatnim czasie redukcję zatrudnienia liczoną w tysiącach osób. Wśród wspomnianych firm były też Meta i Twitter. 

Czytaj też: Największa fala zwolnień w historii giganta

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:kris/ToL

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: New Africa / Shutterstock

Pozostałe wiadomości