Premier May: czekają nas trudne czasy

Ze świata

ShutterstockMay: choć dane są lepsze niż oczekiwano, przed nami trudne czasy

Dane o stanie brytyjskiej gospodarki po referendum okazały się lepsze niż przewidywano, ale nie mogę udawać, że gospodarka nie ucierpiała i wszystko idzie, jak po maśle. Czekają nas trudne czasy – powiedziała w niedzielę premier Wielkiej Brytanii Theresa May.

May, która spotkała się z dziennikarzami przez udaniem się do Hangczou w Chinach na szczyt G20 - nieformalnego klubu skupiającego 19 największych gospodarek świata i Unię Europejską, zapowiedziała, że rząd będzie z najwyższą uwagą śledził dane ekonomiczne w najbliższych miesiącach.

Co zmienił Brexit

Na ich podstawie zostanie wypracowana nowa polityka fiskalna, która pozwoli następnie chronić brytyjską gospodarkę – zaznaczyła.

- Przed mym jesiennym expose będziemy mieć więcej wskaźników, co sprawi, że obraz całości będzie pełniejszy – dodała. Premier May będzie towarzyszyć na szczycie G20 prezes Bank of England Mark Carney oraz Philip Hammond, minister finansów. W ostatnim miesiącu bank centralny wprowadził szereg mechanizmów monetarnych, które mają pobudzić wzrost gospodarczy i odsunąć groźbę wyhamowania gospodarki. Agencja Reuters przypomina, że funt umocnił się w czwartek po lepszych danych nt. produkcji w Wlk. Brytanii.

Obama: Wielka Brytania wciąż najważniejszym sojusznikiem:

Autor: ag//ms / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock