"Powinno być zabawnie". Joey z "Przyjaciół" poprowadzi Top Gear

Ze świata

shutterstockMatt LeBlanc ze Złotym Globem

Amerykański aktor Matt LeBlanc, najbardziej znany z roli Joey’ego Tribbianiego w popularnym serialu "Przyjaciele", będzie nowym współprowadzącym programu Top Gear - ogłosiła BBC. LeBlanc będzie pierwszym prowadzącym ten program w jego 39-letniej historii, który nie jest Brytyjczykiem.

LeBlanc dołączy tym samym do Chrisa Evansa, który w czerwcu ubiegłego roku został wybrany do roli prowadzącego program po odejściu Jeremy’ego Clarksona.

"Matt jest całe życie także entuzjastą aut i jestem podekscytowany, że dołącza do Top Gear. Realizowanie naszych najbardziej szalonych pomysłów dotyczących samochodów to wymarzona robota. Wiem, że razem będziemy tworzyć epickie pomysły na samochodowe wyprawy" - napisał Evans.

Motoryzacyjny świr

- Mam świra na punkcie motoryzacji i jestem wielkim fanem Top Gear. W związku z tym jestem zaszczycony i podekscytowany, że mogę być częścią nowego rozdziału tej kultowej serii. Co za emocje - powiedział aktor. "Kocham to show. Powinno być zabawnie" - zatweetował później.

48-latek pojawiał się wcześniej w dwóch odcinkach programu jako gość. W lutym 2012 roku ustanowił najszybszy czas w Samochodzie za Rozsądną Cenę. Jadąc Kią Cee’d pobił poprzedni rekord należący do Rowana Atkinsona o 0,1 sekundy. Rok później poprawił ten czas w nowszym modelu tego auta.

LeBlanc będzie pierwszym prowadzącym ten program w jego 39-letniej historii, który nie jest Brytyjczykiem.

Program "Top Gear", nadawany prawie na całym świecie, był jedną z najbardziej dochodowych produkcji BBC. Liczbę jego widzów w Wielkiej Brytanii szacuje się się na 6,5 mln, co oznacza, że ustępuje jedynie serialom. Na całym świecie program miał 350 mln fanów.

Wielki skandal

Nowe odcinki programu Top Gear przestano emitować 30 czerwca 2015 roku. Zakończenie emisji spowodowane było zerwaniem współpracy przez BBC z dotychczasowym prowadzącym i niekwestionowaną gwiazdą stacji Jeremy Clarksonem. Było to spowodowane awanturą, do jakiej doszło pomiędzy prezenterem, a producentem programu Oisinem Tymonem. Clarkson miał go uderzyć w twarz, ponieważ nie dostał gorącego posiłku podczas kręcenia jednego z odcinków programu.

Jak relacjonował "The Daily Mirror" Clarkson wpadł w szał, oskarżył producenta o "zaniedbywanie obowiązków" i nazwał go m.in. "leniwym, p*** Irlandczykiem". Na koniec 40-minutowej tyrady Clarkson miał uderzyć Tymona.

Na znak solidarności z Clarksonem z prowadzenia programu zrezygnowali także James May i Richard Hammond.

Clarkson wyrzucony z BBC:

Autor: tol/gry / Źródło: The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: shutterstock