MacKenzie Bezos pozbywa się akcji za 400 milionów dolarów

Ze świata

Getty Images/BloombergMacKenzie Bezos pozbyła się akcji wartych około 400 milionów dolarów

MacKenzie Bezos, pisarka i była żona jednego z najbogatszych ludzi świata Jeffa Bezosa, pozbyła się około 200 tysięcy akcji Amazona wartych około 400 milionów dolarów - wynika z oświadczenia złożonego w Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), na które powołuje się CNBC.

Z dokumentu złożonego w piątek przez Jeffa Bezosa do SEC wynika, że jego była żona posiada 19,5 mln akcji Amazona. To o około 200 tysięcy mniej niż wcześniej. Po rozwodzie zachowała 4 proc. udziałów w firmie.

Ogromny majątek

Jak pisze Bloomberg, nie wiadomo, czy papiery wartościowe zostały sprzedane, czy też podarowane. Nieznana jest też data ewentualnej transakcji.

Amazon nie odpowiedział na przesłane w tej sprawie przez Bloomberga zapytanie.

Pomimo dość znacznego ubytku fortuna MacKenzie Bezos wciąż jest ogromna - szacuje się, że jej majątek jest wart ok. 37 mld dolarów. Plasuje ją to na 25. miejscu wśród najbogatszych ludzi na świecie.

Była żona szefa Amazona ogłosiła jeszcze w 2019 roku, że zamierza przeznaczyć co najmniej połowę swojej fortuny na cele charytatywne.

49-letnia MacKenzie Bezos jest pisarką. Wspólnie z Jeffem ma czwórkę dzieci - trzech synów i córkę. Para wzięła rozwód, uznany za najdroższy na świecie, na początku 2019 roku.

Autor: kris / Źródło: Bloomberg, CNBC

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/Bloomberg