Ze świata

Polska marka ostatecznie rezygnuje z futer. "Moda przyjazna zwierzętom"

Ze świata

ShutterstockPolska marka modowa rezygnuje z futer

Sieć sklepów Reserved oraz pozostałe marki należące do koncernu LPP - Mohito, Tallinder i Cropp, rezygnują z elementów, które pochodzą z naturalnych futer. Domagało się tego szereg organizacji walczących o prawa zwierząt, między innymi PETA, która już w styczniu 2016 roku skierowała apel do spółki.

Nowe zasady LPP wprowadza we wszystkich swoich sklepach, począwszy od kolekcji jesień/zima 2016.

Moda bez futer

Decyzję polskiego koncernu PETA przyjęła z zadowoleniem. - Rezygnując z futer naturalnych LPP pokazuje, że moda przyjazna zwierzętom stanowi przyszłość - mówi Frank Schmidt, starszy specjalista ds. przemysłu odzieżowego w PETA Deutschland. - Koncern reaguje tym samym na rosnące zainteresowanie konsumentów prawami zwierząt i w znaczący sposób przykłada się do ochrony zwierząt w Europie Wschodniej. Dzięki wysokiej jakości futrom syntetycznym nikt nie powinien zimą cierpieć z powodu niskich temperatur.

Koniec z angorą

LPP już w 2014 roku wycofało się ze stosowania w produktach swoich marek angory - miękkiej tkaniny z wełny królików angorskich.

Polska sieć dołączyła tym samym do pozostałych odpowiedzialnych koncernów i projektantów modowych niestosujących futer naturalnych, takich jak: Hugo Boss, Armani, H&M, ESPRIT, Hallhuber, Stella McCartney czy Rebekka Ruétz.

Firma swoim portfelu posiada sześć marek: Reserved, Tallinder, Cropp, House, Mohito oraz Sinsay. Według danych firmy posiada ona blisko 1700 salonów w tym 12 marki Reserved w Niemczech.

Zabijanie dla futra

Według danych PETY co roku na futra zabijanych jest ok. 84 mln norek, lisów i jenotów oraz 2 mln kotów i psów. PETA jest największą organizacją działającą na rzecz praw zwierząt na świecie. Wspiera ją pięć milionów osób.

Poprzez ujawnianie przypadków znęcania się nad zwierzętami, edukowanie społeczeństwa oraz zachęcanie do zmiany stylu życia (np. rezygnacji z noszenia naturalnych futer), organizacja stara się polepszyć los zwierząt.

Wstrząsające nagrania

Organizacja znana jest z publikowania wstrząsających materiałów filmowych, które przedstawiają przypadki dręczenia zwierząt.

W 2013 roku PETA Asia opublikowała nagrania, na którym wyrywano sierść królikom i trzymano je pojedynczo w klatkach na kilku fermach w Chinach. To właśnie Państwo Środka jest głównym eksporterem angory na świecie.

Ostatni film PETY, zaprezentowany kilka tygodni temu, przedstawia z kolei małe niedźwiadki, które miały być przygotowywane do pracy w cyrku.

Zobacz: Krupa i Biedroń apelują do premier. Chcą zakazu hodowania zwierząt na futra

Autor: ag//ms / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości