Bogaci kochają Lazurowe Wybrzeże, Nowy Jork i Moskwę. Tam lata najwięcej powietrznych taksówek

Ze świata

sxc.huJakie kierunki są najpopularniejsze?

Jeśli widzisz prywatny samolot na niebie, jest duża szansa, że pochodzi on z Nowego Jorku lub właśnie tam leci - pisze CNN Money. Jak wynika z raportu Knight Frank's Wealth, w 2013 roku siedem na dziesięć najbardziej uczęszczanych tras przemierzanych prywatnymi samolotami prowadziło z lub do tego miasta.

Z kolei w Europie najpopularniejszą trasą była ta z Moskwy na Lazurowe Wybrzeże we Francji. Ranking został przeprowadzony na podstawie danych z NetJets.

Gdzie najchętniej

Jak pisze CNN Money, ok. 60 proc. prywatnych tras zaczyna się i kończy w USA, głównie wokół Nowego Jorku, Miami, Palm Beach. W Europie prywatne samoloty latają głównie między Londynem, południową Francją i Moskwą.

Trzecim największym rynkiem pod tym względem jest Bliski Wschód. Autorzy raportu oczekują sporego ruchu w regionie dzięki rozluźnieniu przez Chiny restrykcji dotyczących prywatnych przelotów.

A która trasa była najszybciej rosnącą w 2013 roku? Jak podaje raport chodzi o trasę z Cote d'Azur (Lazurowe Wybrzeże) do Nowego Jorku.

Według Liam Bailey z Knight Frank's, jest jednak oczywista zależność w badaniach - silny związek pomiędzy głównymi ośrodkami biznesowymi. Jednak związek pomiędzy Nowym Jorkiem i południem Francji to głównie zasługa bogatych Rosjan, którzy prowadzenia firmy lubią połączyć z odpoczynkiem.

- Jest wielu Rosjan, którzy są właścicielami nieruchomości w południowej Francji i którzy często podróżują do USA i Londynu z powodów biznesowych - podkreśla Bailey. Trasy te zyskują też na wartość dzięki umiędzynarodowieniu biznesu.

10 najpopularniejszych tras w prywatnym transporcie lotniczym: Moskwa-Lazurowe Wybrzeże Miami-Nowy Jork Nowy Jork-Los Angeles Nowy Jork-West Palm Beach Londyn-Nowy Jork Londyn-Moskwa Londyn-Lazurowe Wybrzeże Chicago-Nowy Jork Houston-Nowy Jork West Palm Beach-Nowy Jork

Szybko w górę

Jednym z najszybciej rosnących kierunków w USA jest Houston. Wśród bardzo popularnych miejsc znalazły się kierunki letniego lub zimowego wypoczynku w Europie.

W 2013 roku 17 proc. wzrost popularności zanotowała Ibiza. Podobnie Malediwy i Seszele. Na narty chętnie lata się do Verbier, Sanki Moritz i Courchevel.

Do ubiegłego lata niezmienną popularnością cieszyły się też loty do i z Rosji. Od czasu kryzysu na Ukrainie to dużo mniej popularny kierunek - czytamy w CNN Money.

10 najszybciej rosnących tras: Lazurowe Wybrzeże-Nowy Jork Maiquetia-Miami Dubaj-Londyn Pittsburgh-Nowy Jork Houston-West Palm Beach Moskwa-Tel Aviv Houston-Midland w Teksasie Lagos-Londyn Auston-Houston Houston-Waszyngton

Autor: mn / Źródło: CNN Money

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu