TVN24 Biznes | Ze świata

USA otwierają się na zaszczepionych podróżnych

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris/ams
Źródło:
PAP
Podróże do USA dla zaszczepionych od 8 listopada
Podróże do USA dla zaszczepionych od 8 listopadaTVN24
wideo 2/2
TVN24Podróże do USA dla zaszczepionych od 8 listopada

Od jutra - 8 listopada - w pełni zaszczepione osoby będą mogły swobodnie podróżować do Stanów Zjednoczonych. Dotyczy to zarówno przyjazdów drogą lądową, jak i lotniczą. Oznacza to otwarcie granic USA dla podróżnych między innymi z Unii Europejskiej po ponad roku przerwy.

Loty do USA

Prezydent USA Joe Biden podpisał pod koniec października rozporządzenie wykonawcze znoszące dotychczasowe restrykcje dla zaszczepionych przylatujących z zagranicy samolotem.

Oznacza to otwarcie od 8 listopada br. granic USA dla zaszczepionych podróżnych z całego świata. Granice te były w praktyce od marca 2020 r. zamknięte dla osób z ponad 40 krajów, w tym m.in. z krajów Unii Europejskiej, Brazylii i Wielkiej Brytanii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

USA - nowe zasady wjazdu od 8 listopada

Według nowych zasad Amerykę będą mogli odwiedzić turyści, którzy są w pełni zaszczepieni i mają negatywny wynik testu na COVID-19 przeprowadzony najwcześniej 3 dni przed odlotem.

Jedynymi uznawanymi szczepionkami będą te zatwierdzone przez amerykański urząd FDA (Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson) oraz znajdujące się na liście WHO (AstraZeneca, Covishield, Sinopharm, Sinovac).

Podróże do USA

Zasady te nie będą obejmować niepełnoletnich oraz obywateli krajów, gdzie poziom zaszczepienia ludności jest niższy niż 10 proc. z uwagi na niedostatek szczepionek. Niezaszczepieni będą musieli przedstawić negatywny wynik testu wykonany najpóźniej na dzień przed odlotem. 

Administracja prezydenta Joe Bidena już we wrześniu zapowiedziała, że w listopadzie otworzy granice dla zaszczepionych podróżnych z całego świata.

Autor:kris/ams

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości