Lecisz do Francji? Sprawdź status swojego rejsu

Ze świata

TVN24 Biznes i ŚwiatLotniska we Francji funkcjonują normalnie

Pomimo zamachów terrorystycznych w Paryżu, lotniska we Francji funkcjonują normalnie. Lotnisko im. Fryderyka Chopina poinformowało na Twitterze, że "jak dotąd żaden przewoźnik nie odwołał lotów do/z Francji". Pasażerom zaleca się jednak sprawdzenie statusu swojego lotu.

Francuskie MSZ podało, że mimo serii skoordynowanych zamachów w Paryżu ruch lotniczy i kolejowy we Francji odbywa się normalnie. "Lotniska nadal funkcjonują. Transport lotniczy i kolejowy będzie zapewniony" - głosi komunikat MSZ.

Można latać

Lotnisko im. Fryderyka Chopina poinformowało na Twitterze, że "jak dotąd żaden przewoźnik nie odwołał lotów do/z Francji".

Ambasada Polska w Paryżu poinformowała, że na chwilę obecną ruch lotniczy odbywa się bez zakłóceń, ale kontrole są wzmożone. Placówka apeluje o wcześniejsze przybycie na lotnisko i maksymalną ostrożność.

Mimo, że lotniska we Francji działają, pasażerom zaleca się sprawdzenie na bieżąco statusu swojego lotu.

Horror w Paryżu

W serii zamachów terrorystycznych, do których doszło w piątek wieczorem w Paryżu, zginęło co najmniej 120 osób. Ataki przeprowadzono w różnych miejscach miasta, m.in. w pobliżu Stade de France i w sali koncertowej Bataclan, gdzie przetrzymywano zakładników.

Na antenach TVN24 i TVN24 Biznes i Świat trwa Wydanie Specjalne poświęcone atakom w stolicy Francji.

Autor: tol / Źródło: tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Raporty: