TVN24 Biznes | Ze świata

Zmiany w czołówce najbogatszych ludzi świata. Elon Musk przeskoczył "Wyrocznię z Omaha"

TVN24 Biznes | Ze świata

Autor:
kris
Źródło:
CNN, Bloomberg
Tak wygląda Tesla CybertruckTesla
wideo 2/2
TeslaTak wygląda Tesla Cybertruck

Rośnie majątek szefa Tesli. Według Bloomberga Elon Musk jest siódmym najbardziej majętnym człowiekiem świata. Na liście najbogatszych wyprzedził między innymi legendarnego inwestora Warrena Buffetta.

Jak podaje Bloomberg, tylko w piątek majątek 49-letniego Muska powiększył się o 6 mld dolarów. To efekt wzrostu cen akcji Tesli o 10,6 proc. do rekordowych 1544 dolarów za akcję. Rynek wycenia wartość firmy na 286,5 mld dolarów. Z kolei fortuna szefa koncernu motoryzacyjnego wynosi teraz 70,5 mld dolarów.

Musk jest właścicielem 20,8 proc. akcji Tesli, których wartość szacuje się na 60 mld dolarów. Ekscentryczny miliarder jest też większościowym akcjonariuszem prywatnej firmy SpaceX.

W ostatnim roku wartość akcji Tesli zwiększyła się o 500 proc. - jest to obecnie jedna z najdroższych spółek indeksu giełdowego S&P 500, a także najbardziej wartościowa firma motoryzacyjna na świecie - podaje CNN.

Z kolei fortuna Buffetta, zwanego "Wyrocznią z Omaha", skurczyła się w tym tygodniu o 3 mld dolarów po tym, jak inwestor przekazał na cele charytatywne część akcji holdingu Berkshire Hathaway. To część planu 89-latka , który zamierza przekazać większość swojego majątku na cele dobroczynne - pisze CNN. Majątek Buffeta szacowany jest obecnie 69,2 mld dolarów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Czołówka najbogatszych

Na czele zestawienia najbogatszych ludzi świata, przygotowanego przez Bloomberga, znajduje się szef Amazona Jeff Bezos. Jego majątek to 189 mld dolarów. Na drugim miejscu jest założyciel Microsoftu Bill Gates - 116 mld dolarów. Na najniższym stopniu podium znajduje się założyciel Facebooka Mark Zuckerberg - 93 mld dol.

Najbogatsi według Bloomberga:

1. Jeff Bezos - 189 mld dol. 2. Bill Gates - 116 mld dol. 3. Mark Zuckerbeg - 93 mld dol. 4. Bernard Arnault - 92,6 mld dol. 5. Steve Ballmer - 76,8 mld dol. 6. Larry Page - 72.7 mld dol. 7. Elon R Musk - 70,5 mld dol. 8. Sergey Brin - 70,4 mld dol. 9. Mukesh Ambani - 70,2 mld dol 10. Warren Buffett - 69,2 mld dol.

Autor:kris

Źródło: CNN, Bloomberg

Źródło zdjęcia głównego: Diego Donamaria/Getty Images

Pozostałe wiadomości