Popularny serwis internetowy odmawia rosyjskim służbom

Ze świata

ShutterstockSerwis LinkedIn jest zablokowany w Rosji

LinkedIn Corp. nie zamierza zastosować się do rosyjskiej ustawy o przechowywaniu danych. Przedstawiciele serwisu poinformowali o tym w piśmie przesłanym do służby nadzoru w sferze łączności Roskomnadzor.

Według Roskomnadzoru, LinkedIn Corp. odmawia podporządkowania się wymogowi przeniesienia swych serwerów z danymi osobowymi obywateli rosyjskich na terytorium Federacji Rosyjskiej, "potwierdzając tym samym brak zainteresowania działaniem na rosyjskim rynku".

O LinkedIn

LinkedIn należy obecnie do Microsoftu. W listopadzie 2016 roku serwis ten zaczął być blokowany w Rosji. W 2015 roku w Rosji weszła w życie ustawa o lokalizacji danych osobowych. Zgodnie z nią każda firma - rosyjska lub zagraniczna - której celem jest współpraca z rosyjskimi użytkownikami powinna zapewniać rejestrowanie, gromadzenie i przechowywanie danych osobowych obywateli Rosji, wykorzystując bazy danych znajdujące się na terytorium tego kraju. LinkedIn to serwis kontaktów biznesowo-zawodowych, który ma ponad 467 mln użytkowników na świecie. W Rosji liczba jego zarejestrowanych użytkowników wynosiła 5 milionów. Jednak według ekspertów udział LinkedIn na rosyjskim rynku pracy nie był wielki.

Młodzież w dobie internetu. Gościem TVN24 BiS była Anna Rywczyńska (26.09.2016):

Młodzież w dobie internetu. "Cały czas są online"tvn24bis

Autor: mb\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock